LVK 2019

9.1.2019 11:59 • autor:

Letos proběhl lyžařský výcvikový kurz od 2.1. do 7.1.2019. Po dobrodružné, sněhem zasypané cestě nás autobus vysadil u hotelu Čarták. Ihned po ubytování a obědě jsme šli na výlet, abychom se seznámili s okolím a nasáli horský vzduch Beskyd.

První lyžařský den nevyšel dle našich představ. Z důvodu nesjízdnosti komunikace k nám nemohl přijet skibus. Proto musel proběhnout alternativní program. Byla vyhlášena soutěž o nejhezčí stavbu ze sněhu a poté šli lyžaři na horskou túru. Snowboarďáci v okolí hotelu trénovali základy jízdy na SNB.

Další dny se  k nám naštěstí již silničáři prohrabali a mohli jsme konečně odjet do lyžařského střediska Kyčerka. Tam probíhal lyžařský a snowboardový výcvik. Začátečníci si osvojovali základy lyžování nebo snowboardingu, pokročilí sjezdaři si zdokonalovali své dovednosti. Poslední den na svahu se konal závod ve slalomu. Podmínky byly sice arktické, ale nikdo z nás  si nestěžoval. Hlavní je, že bylo na čem jezdit, nikdo se nezranil a hlavně byla zábava s kamarády v družstvu.

V odpoledním programu žáci absolvovali přednášky o zásadách a chování na sjezdovce a vleku, nebezpečí hor, první pomoci, snowboardingu, lyžařské výstroje a výzbroje. Žáci byli při výcviku průběžně natáčeni na kameru. Ve večerním programu probíhal rozbor jízd a následná sebereflexe.

V pondělí nastal bohužel den, na který se nikdo z nás netěšil. Den odjezdu. Slabou náplastí snad může být jedině to, že budeme mít dlouho na co vzpomínat. Jak to na kurzu vypadalo, můžete posoudit sami, když se podíváte do naší fotogalerie.

Mgr. Tomáš Palupa, Mgr. Irena Drábková, Mgr. Štěpán Vystrčil