Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

LVK 2018 – 2. stupeň

10.1.2018 14:48 • autor:

Na LVK jsme dojeli v úterý  dopoledne a celé naše dobrodružství začalo výborným obědem.

Každé ráno jsme dojížděli na Karolínku, kde nás učitelé rozdělili do družstev, dle naší jízdy. Mezi dětmi byli i tací, kteří ještě nelyžovali a přes všechny překážky nad svahem zvítězili.

Po lyžování nás ve tři hodiny čekal oběd a pak odpolední volno, během kterého jsme měli čas  na hry, odpočinek, či povídání si. Dále nám učitelé připravili přednášky o správné technice lyžování, ale také o udržování lyži a snowboardu. Potom byla večeře a večerní program, který si připravi třída pro ty ostatní. Nakonec osobní volno a večerka.

Kromě lyžování na svahu jsme absolvovali další procházku po okolí, přednášku horské služby, při které nám bylo vysvětleno, co máme udělat při krizových situacích, jak si správně naplánovat výlet,na co nezapomenou a co si obléct a sbalit s sebou, také nám ukázal, co za vybavení používají, či jak se stát pracovníkem horské služby. A nepřišli jsme ani o nezapomenutelnou diskotéku, která byla poslední večer.

Za sebe, devítku i všechny ostatní třídy, si dovoluji říct, že jsme si lyžák náramně užili a doufáme, že to nebyl náš poslední lyžák, takže velké díky patří našim učitelům.

Vanessa Nuslauerová, 9. A

FOTOGALERIE