LISTOVÁNÍ

26.10.2021 10:42 • autor:

Ve středu 22.10. proběhlo na naší škole  LISTOVÁNÍ s Lukášem Hejlíkem a  Petrou Bučkovou .Co je LISTOVÁNÍ? Je to cyklus scénického čtení aneb knížky na jevišti.

Žákům z prvního stupně představili herci knihu „Eliáš a babička z vajíčka“. Kniha vypráví o šestiletém Eliášovi, který najde zvláštní vajíčko, ze kterého se vyklube malá babička. Od této chvíle začíná pořádné dobrodružství.

Pro žáky z druhého stupně byla připraven knížka „ Dračí polévka“. V tomto případě kniha vypráví o chlapci jménem Long, který žije dva životy. Doma mluví vietnamsky a ve škole česky. Maminka Longovi od malička vypráví „Dračí legendu“. V den Longových dvanáctých narozenin se strhne smršť událostí. A jakých? To už si musíte přečíst v knížce nebo si to nechat převyprávět dětmi :o).

Mgr. Jindra Severinová