Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Listopadové dění ve 4. oddělení ŠD

7.12.2017 14:06 • autor:

 

V tomto měsíci nás čekalo několik akcí. Nejprve oslava svátku sv. Martina, o kterém jsme si povídali a společně pekli „ Svatomartinské rohlíčky“. Ve školní kuchyňce malí pekaři z připraveného těsta motali rohlíčky plněné povidly. Upečené chutnaly nejen dětem, ale i rodičům.                  V následujícím týdnu jsme navštívili pobočku KJM v Kohoutovicích, kde si pro nás paní knihovnice připravila detektivní program.  Po jeho skončení nás provedla knihovnou. Všem se nám tam líbilo, takže se v novém roce rádi vrátíme.                                                            Koncem měsíce jsme se zúčastnili výukového programu v Paláci šlechtičen s názvem „Vánoční příběh“. S paní lektorkou jsme nejprve probrali vánoční zvyky a historii betlémů. Poté si děti vylosovaly postavy z příběhu o narození Ježíše Krista. Díky přichystaným kostýmům se vžily do rolí Josefa, Marie, andělů, pastýřů, obyčejného lidu, Tří králů a společně si tento známý příběh zahrály. Pak nás čekala sladká tečka – vlastnoručně nazdobený perníček.

Jana Holíková, vychovatelka

FOTOGALERIE