Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Kukátko do 2. oddělení ŠD

26.5.2022 10:47 • autor: • kategorie:

Ve ŠD určitě nezahálíme. V lednu jsme ještě využili nově napadaného sněhu k malování. Pak jsme se vypravili do pravěku, hráli si na pravěké lidi, lovili zvěř, chystali hostiny, kreslili na „skálu“. Měsíc březen nám přinesl téma knihy a seznamovali jsme se s termíny spisovatel, ilustrátor, vydavatel. Stali se z nás navrhovatelé obálek knížek, ilustrátoři básničky o Mrazíkovi. Seznámili jsme se s pojmem světadíl a společně vytvořili malou mapu. S odcházející zimou jsme hovořili o masopustu, tvořili masky, chystali se na karneval. Nastupující jaro bylo ve znamení prvních jarních květů, prvních zpívajících ptáčků. Pustili jsme se i do tvorby komiksů. Práce to byla náročnější a vyžadovala trpělivost.

V příloze naleznete několik obrázků z našeho snažení.

Palečková Zdeňka, vych.

FOTOGALERIE