Korfbaloví mistři Brna ze ZŠ Kamínky

16.4.2019 14:01 • autor:

Naše škola se zúčastnila Školního korfbalového poháru v kategorii přípravek pro žáky druhých a třetích tříd. V pátek 15. března jsme absolvovali obvodní kolo na ZŠ Laštůvkova, odkud se nám podařilo postoupit mezi 6 nejlepších škol v Brně. Městské finále se odehrálo ve sportovní hale Sokola Maloměřice ve středu 27. března. Hrálo se systémem každý s každým a o celkovém umístění rozhodovala tabulka všech zápasů. První zápas se nám vydařil a v derby se Svážnou jsme zvítězili těsně o 1 koš 4:3. V dalším zápase následovala přestřelka s Laštůvkovou, kterou jsme zvládli opět těsně výsledkem 6:5. V následujícím zápase přišla první a zároveň poslední porážka na turnaji – se ZŠ Bosonožskou 6:8. Proti favoritu turnaje týmu ze ZŠ Sirotkova jsme nastoupili odhodlaně a utkání se vyvíjelo v náš prospěch. Soupeř ke konci snížil, ale body za vítězství 3:2 jsme si vzít nenechali. Před posledním zápasem byla situace v tabulce velmi vyrovnaná, případná porážka nás mohla odsunout až na třetí místo. Se ZŠ Otevřená jsme v obvodním kole prohráli a měli jsme jim co vracet. Po vynikajícím a obětavém výkonu se ve druhém poločase podařilo skóre převrátit na naši stranu a v nervy drásající koncovce těsné vítězství 3:2 udržet. Tým hrál ve složení Ondřej Privarčák, Matěj Kandrnal, Vojtěch Horáček, Gabriela Frantová, Andrea Frantová, Petra Kolářová, Barbora Dvořáková a Mia Prátová. Všichni při pobytu na hřišti odvedli maximum a nikdo nechtěl odejít ze hřiště se sklopenou hlavou. V chlapecké části sestavy se nejvíce střelecky dařilo Ondrovi a v dívčí části Andrejce, která byla s 15 koši střelecky nejúspěšnější dívka celého turnaje.

Všichni žáci zaslouží pochvalu za bojovnost, obětavost a psychickou odolnost, protože výhry jsme nezískávali lehce a všechny vítězné zápasy končily rozdílem jednoho koše.

Autor: Josef Pohanka