Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Kamínky se valí, deváťáci válí!

24.6.2024 12:21 • autor:

V letošním roce byl spuštěn elektronický systém podávání přihlášek na střední školy. Letošní deváťáci tak poprvé podávali své přihlášky na střední školy elektronicky. A nejen to, proměnil se celý systém. Nově tak žáci seřazují přihlášky na střední školy podle svých priorit a změnil se i počet možných podávaných přihlášek na tři. Zpočátku to celé působilo velice chaoticky, ale nakonec bylo vše jasné. A na ZŠ Kamínky se deváťáci s novým systémem přihlašování na střední školy vypořádali na výbornou. Výsledky hovoří za vše – 100 % žáků přijatých již v 1. kole přijímacího řízení, z toho 70 % hned na svoji 1. prioritní školu. A dále 75 % deváťáků míří na maturitní obory. A tyto výsledky rozhodně nejsou v brněnském měřítku samozřejmostí. Možná deváťákům pomohlo dobré kariérní poradenství, možná hodiny přípravy na testy na přijímací zkoušky navíc. Co ale pomohlo zcela určitě, je jimi moudře zvolená strategie, soudnost a píle. Protože bez práce nejsou koláče a trpělivost růže přináší… A proto našim deváťákům upřímně gratuluji a s radostí konstatuji, že deváťáci válí!

 

Mgr. et Mgr. et Mgr. Vojtěch Novotný, LL.M.,
výchovný poradce