Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

 Jak bojovat s prokrastinací

23.2.2019 22:34 • autor:

            V pátek 8. 2. 2019 navštívili žáci 8.A, 9.A a 9.B ZŠ Kamínky 5 výukový program Prokrastinace v Divadle Bolka Polívky.  Spolu s naší školou se této akce zúčastnili i žáci dalších brněnských základních a středních škol. Sympatický mladý lektor Matěj na úvod vysvětlil pojem prokrastinace. Vzhledem k tomu, že se této problematice věnuje úspěšně už 15 let, dokázal si okamžitě získat pozornost a zájem. Seznámil přítomné, jak prokrastinace vzniká a jak je s ní možno úspěšně bojovat. Zároveň zdůraznil, že nikdy není pozdě tento problém začít řešit. Program vhodně doplňovala poutavá a přehledná prezentace. Navíc byl Matěj s žáky v neustálém kontaktu, takže měl zpětnou vazbu. To, že všichni soustředěně poslouchali, spolupracovali s lektorem, ptali se na otázky, které je zajímaly, svědčí o tom, že akce splnila svůj účel. Nejdůležitější je si prokrastinaci přiznat a začít s ní bojovat.

Mgr. Jana Vejrostová