Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Into the Wild with English Guide – se žáky ZŠ Kamínky

22.4.2024 12:07 • autor:

Dne 18.4.2024 proběhla v ZOO Brno soutěž v anglickém jazyce „Into the Wild with English Guide“. ZŠ Kamínky reprezentovali v tříčlenném družstvu žáci 8. tříd, a to: Valentýna Kavanová, Lubomír Řezníček a Damián Zavadil. V soutěži prokazovali nejen svoje znalosti z přírodovědy, ale zejména z anglického jazyka, jeho užití v praxi a schopnosti vyjadřovat se v angličtině na zadaná témata.

Celkem se soutěže zúčastnilo 42 družstev ze stejného počtu škol. Byl to napínavý souboj a naši žáci se umístili na krásném 16. místě s počtem 44 bodů. Na první místo ztratili pouhých 11 bodů, což je obrovský úspěch, jelikož předčili i studenty z víceletých gymnázií, kteří skončili až za nimi.

Takže velký potlesk a pochvala nejen našim úspěšným řešitelům, ale také výuce anglického jazyka a pedagogům, kteří připravují své žáky správným směrem.

Už nyní se těšíme na další ročník této soutěže, které se účastníme rádi a pravidelně.

Mgr. Andrea Klempová,
ZŠ Kamínky