Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Indiánská výprava – škola v přírodě 1. a 2. tříd

26.5.2022 10:52 • autor:

Po dlouhé době jsme se letos mohli s dětmi vydat na poznávací výpravu do Jeseníků.

V pondělí 16. května jsme se vypravili na cestu do Horní Lipové, kde na nás čekalo velmi příjemné ubytování v PENZIONU POD SMRKEM.

Celý pobyt jsme pojali jako indiánskou výpravu a v tomto duchu děti plnily různé úkoly a poznávaly zajímavá místa. Vypravili jsme se do místních lesů, kde se ukrývá LESNÍ BAR s občerstvením. Poznali jsme zvířata v místním FAUNAPARKU a vlakem, některé děti jely poprvé, jsme vyjeli do Jeseníků, odkud jsme se pěšky přemístili do LÁZNÍ JESENÍK. V lázních jsme prozkoumali místní park, kde si to děti velmi užily. Procházkou jsme se dostali k místnímu bludišti, malé rozhledně a domečku skřítka Hejkala. Děti si pak mohly koupit různé suvenýry a samozřejmě se nesmělo zapomenout na nákup lázeňských oplatků.

I večerní program byl pro naše malé indiány přichystaný. Stali jsme se součástí soutěže „ talentovaný indián“ a ocitli jsme se na indiánské párty v pyžamech, kde se tančilo a tančilo.

No a naše bříška byla po celý týden také spokojená, moc dobře nám vařili a starali se o nás.

Příští rok sem určitě pojedeme znovu.

Mgr. Jindra Severinová

FOTOGALERIE