Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Hvězdy nad družinou

25.5.2018 21:04 • autor:
Tak trošku ze zvědavosti jsme využily nabídky a objednaly na jedno květnové odpoledne pojízdné planetárium Morava. Byly jsme mile překvapeny průběhem celé akce. Děti nadšeně jásaly hned při prvním pohledu na velkou kopuli, která byla připravená v prostoru tělocvičny a ukrývala černé tajemno. Malé diváky jsme uložily na podložky a ti mohli pohodlně sledovat promítaný animovaný film o polárním kruhu a souhvězdích, kterými je provázel lední medvěd s tučňákem. Pro starší žáky byl připraven  program o planetách, hvězdách a Slunci. Soudě dle otázek ze strany dětí se všem netradiční zážitek velmi líbil a někdy příště planetárium opět oslovíme.
vychovatelky ŠD