8.11.2018 21:28 • autor:

Ve středu 31.10. se naše škola proměnila v ráj plný strašidel. Celou budovu zdobily výrobky vytvářející halloweenskou atmosféru. Slavnostní den zahájilo zpívání halloweenských songů, kdy i naši nejmenší žáci si hravě poradili s anglickým t
extem. Žáci zpívali ve skupinách, a to společně žáci 1.-3. tříd, žáci 4.-6. tříd a samozřejmě také skupina žáků 7.-9. tříd. Po zaznění písniček si nestvůry z osmých a devátých tříd připravily pro všechny ročníky několik stanovišť. Jednotlivé třídy se proměnily v tajemné místnosti, kde na žáky v přestrojení kostlivců, upírů či jiných děsivých masek čekaly zajímavé úkoly – míchání kouzelného lektvaru, výroba vlastního strašidýlka, lov tajemných předmětů z nádob, pokladovka, hraní pexesa a binga, porovnávání svátku Halloween s českými Dušičkami a různé pohybové aktivity. Každému stanovišti vládlo strašidelné stvoření, které soutěžícím rozdávalo instrukce k plnění jednotlivých úkolů. Odměnami za splněné úkoly byla písmena tvořící tajenku. Pro posilnění zúčastněných příšerek byly po celý den připravené tematicky nazdobené dobroty všech druhů a příchutí. Mystický den plný čar a kouzel, do kterého se zapojila i školní družina, pokračoval průvodem v okolí školy za účasti rodičů žáků a byl završen vypuštěním zapálených lampiónů.
Děkujeme všem strašidýlkám i jejich rodičům za aktivní účast na našem Halloweenu. Ve fotogalerii Základní školy Kamínky si můžete tuto vydařenou akci připomenout a znovu načerpat tu správnou halloweenskou atmosféru.
Mgr.Veronika Kalvodová ,  Mgr. Aleš Otýpka