Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Halloween na ZŠ Kamínky

4.11.2021 16:12 • autor:

Dny se krátí a noci prodlužují, přišel podzim. A s ním v mnoha zemích světa lidé oslavují a vzpomínají na své příbuzné, kteří již nejsou mezi námi. Podobně jako my slavíme tradiční dušičky, v anglicky mluvících zemích se slaví Halloween. Na naší škole si sekce anglického jazyka připravila pro žáky prvního stupně tematický projektový den. Žáci přišli do školy v maskách a v průběhu tohoto dne měli výuku ve všech předmětech zaměřenou na halloweenskou tematiku. Především ale na děti čekalo překvapení v podobě tajuplné strašidelné místnosti plné úkolů a soutěží. Na celkem sedmi stanovištích si žáci procvičili anglická slovíčka spojená s Halloweenem, vyzkoušeli si některé tradiční aktivity a na závěr jsme si udělali společnou fotku.

Odpoledne jsme pak navázali na slavnostní náladu tradičním lampionovým průvodem. Děti si doma připravily rozmanité a nápadité lampiony. Spolu s rodiči, sourozenci, babičkami a dědečky se pak vydali na lampionový průvod Novým Lískovcem. Vyvrcholením akce pak bylo vyhlášení vítězů soutěže o nekrásnější vlastnoručně vyrobený lampion. Děkujeme, že jste s námi strávili příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.

Mgr. et Mgr. Pavlína Kučerová a kol.

FOTOGALERIE

VIDEO Z AKCE: