Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Halloween na ZŠ Kamínky

9.11.2023 8:18 • autor:

Poslední říjnový den patří na naší škole již tradičně podzimnímu svátku Halloween. Tento svátek pocházející původem z anglicky mluvících zemí se v posledních letech stal oblíbeným i na našem území a i na Kamínkách se zabydlel a v tento den se to ve škole hemžilo množstvím dětí i učitelů v maskách čarodějnic, upírů, duchů, kostlivců a řady dalších.

Děti všech ročníků prvního stupně se po jednotlivých třídách vystřídaly v učebnách a na chodbách školy, kde si pro ně učitelé cizích jazyků připravili na několika stanovištích různorodé aktivity spojené s tímto svátkem. Děti se dozvěděly o původu a tradicích Halloweenu, zahrály si pexeso s tematickou slovní zásobou, vyzkoušely si svůj postřeh a snažily se zapamatovat co nejvíce slovíček, na chodbě se za pomoci žáků z osmých tříd proplétaly pavoučí sítí.

Ze spokojených dětských výrazů a jejich kladné odezvy hodnotíme tuto akci jako vydařenou a budeme se těšit v maskách zase za rok na příští halloweenskou atmosféru.

Mgr. Martin Blaťák, učitel cizích jazyků

 

FOTOGALERIE