Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Halloween na Kamínkách

7.11.2022 9:03 • autor:

Stalo se již tradicí, že 31. října se na ZŠ Kamínky pořádá Halloween. Ten den přichází děti do školy v tematických kostýmech, které si samy zvolí. Chodby i třídy se pak hemží spoustou čarodějnic, kostlivců, upírů, dýní i pavouků, zkrátka typickými halloweenskými příšerkami.

Halloweenu je přizpůsobena i výuka: v matematice se počítají strašidelné příklady, v češtině se píší slohové práce na téma rozdílu mezi Halloweenem a našimi Dušičkami a anglická sekce jako každoročně připravila pro děti prvního stupně tematický program. Letos se nesl v duchu tvoření i fyzických aktivit. Žáci vystřihovali pavučinky z papíru, vyráběli papírového pavoučka, nebo ozdoby ve tvarů dýní, duchů, netopýrů a čarodějnického klobouku. Papírovými koulemi se trefovali do otvoru v podobě otevřených úst ducha a jako detektivové hledali dobře schované atributy Halloweenu na chodbách školy.

Podle radostných výrazů i pochvalných komentářů bylo patrné, že se Halloween opět vydařil, stejně tak jako tradiční lampionový průvod, který tento den příjemně zakončil. Díky změně času probíhal již za tmy, a o to víc vynikly zářící lampióny, které podtrhly atmosféru tohoto nevšedního dne. Tyto akce vždy oživí a zpestří běžnou výuku a potěší nejen žáky, ale i pedagogy. Již nyní se těšíme, co přinese Halloween příště.

Mgr. Andrea Klempová

 

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE Lampionový průvod