Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Halloween na Kamínkách

6.11.2019 8:31 • autor:

Poslední říjnový den se na ZŠ Kamínky slavil tradiční Halloween.

 Tento anglosaský lidový svátek žáci naší školy mohli zažít na vlastní kůži nejen v hodinách angličtiny. Už od rána se to ve třídách hemžilo čarodějnicemi, upíry, duchy, kostlivci, pavouky, dýněmi a dalšími strašidelnými maskami.  Během dopoledne se děti dozvěděly, jak a proč se Halloween slaví, jaké jsou jeho symboly a tradice. Také měly možnost dozvědět se pár zajímavostí – například to, že v USA se každoročně na Halloween prodají sladkosti za 2 miliardy dolarů! Zpívaly a poslouchaly strašidelné písničky, vymýšlely strašidelné příběhy, učily se anglická slovíčka, luštily halloweenské křížovky a kvízy, vyráběly netopýry, dýně a kostlivce. Žáci 9. třídy pro děti 1. stupně připravily strašidelnou místnost plnou tajemných zvuků, slizových lektvarů a děsivých předmětů, která měla mezi dětmi velký ohlas.

Všichni si letošní zábavnou halloweenskou školu nadmíru užili, stejně jako lampiónový průvod, který završil tento den.

Mgr. Andrea Klempová

Video z akce:

 

FOTOGALERIE