Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

FabLab Experience na ZŠ Kamínky

7.6.2022 10:32 • autor:

V týdnu od 30. 5. do 3. 6. 2022 se podařilo pro žáky druhého stupně na ZŠ Kamínky zajistit netradiční zážitek s technickým vzděláváním. Nejmodernější vybavení, zkušení lektoři a bohatý program přijel až k nám před budovu školy. Kamion FabLab Experience umožňoval vyzkoušet si, jinak těžko dostupné moderní výrobní stroje a přístroje. Za pomoci zkušených lektorů, tak měli žáci jedinečnou příležitost ztvárnit své kreativní projekty a svým nápadům vtisknout realistickou podobu. Mladí vědci z naší školy se seznámili s kooperativním robotem, laserovou řezačkou, delta 3D tiskárnou, elektronovým mikroskopem, modelovací frézkou, řezacím plotrem a termolisem. Ve workshopu s poslední zmíněnou technologií si žáci odnesli tričko s originálním, vlastnoručně vyrobeným logem či obrázkem. Více informací o projektu naleznete na webové stránce fablabexperience.cz a obrázky z projektu si můžete prohlédnout ve školní fotogalerii.

FOTOGALERIE