Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Exkurze na Střední průmyslovou školu chemickou Brno

7.11.2023 7:52 • autor:

Rok se sešel s rokem a opět nastal čas ukázat našim deváťákům jednu z možností dalšího studia. Koho baví přírodní vědy jako je přírodopis, fyzika nebo chemie, měl by zbystřit, protože naše výprava směřovala na SPŠCH do Husovic, na Vranovskou. Zde nám byly představeny studijní obory a další možnosti školy, včetně uplatnění po vystudování. Příjemně mě překvapilo, že se naši žáci aktivně doptávali na různé informace. Není totiž žádným tajemstvím, že tato průmyslová škola otevírá od
dalšího školního roku i přírodovědné gymnázium, které bude sídlit na Pionýrské, a přijme až 90 studentů.
Po seznámení s možnostmi studia jsme se rozdělili na 2 skupiny a vyrazili do útrob „průmyslovky,“ kde nám byly postupně předvedeny pokusy z fyziky, mikrobiologie, anorganické chemie. Dále jsme měli možnost prozkoumat simulační centrum. Spoustu věcí si mohli naši žáci sami vyzkoušet, pouze pokusy z anorganiky se trošku minuly úspěchem, protože až na jeden je žáci znali z hodin chemie u nás na Kamínkách.
Dopoledne příjemně uběhlo a po prozkoumání místní kantýny jsme plni zážitků vyrazili zpět do školy.
Mgr. Jan Nekvapil

FOTOGALERIE