Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Exkurze do Prahy

29.6.2023 16:00 • autor:
V pátek 23.6.2023 žáci z 8.A a 8.B, kteří pomáhali jako sběrači na Turnaji vozíčkářů na podzim tohoto školního roku za odměnu jeli do PRAHY na prohlídku  Poslanecké sněmovny a Národního divadla. Byli pozváni ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem, který převzal záštitu nad Turnajem a ocenil tak ochotu a chuť žáků pomáhat lidem, kteří to potřebují. Žáci, kteří na exkurzi jeli byli odměněni za to, že se přihlásili dobrovolně jako sběrači míčků,věnovali svůj volný čas a energii dobré věci. V Poslanecké sněmovně  se setkali s poslanci, kteří jim povídali  o své  práci a o fungování Poslanecké sněmovny.  Národní divadlo všechny  okouzlilo svou výzdobou, nádhernými obrazy, sochami, sametovými křesly i překrásným výhledem na Pražský hrad. Chtěla bych  tímto poděkovat všem žákům, kteří se ochotně a dobrovolně přihlásili a pomáhali vozíčkářům. Bez sběračů by se turnaj neobešel. Věřím, že se  příští školní rok přihlásí žáci, kteří se mnou na turnaj vozíčkářů rádi půjdou a budou nezištně pomáhat.
Mgr. Anna Široká
Mgr. Hana Prokopová
FOTOGALERIE