Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Exkurze do Prahy 5.A a 5.B

4.10.2017 10:39 • autor:

Praha je velkým lákadlem pro turisty nejen z Evropy, ale z celého světa. I my jsme se nechali zlákat a vydali jsme se s pátým ročníkem na průzkum zajímavých historických a kulturních míst našeho hlavního města. Naše vlastivědná exkurze začala na jednom z nejstarších osídlených míst v Praze, tedy na Vyšehradě. Okouzlil nás výhled na panorama Prahy, rotunda svatého Martina, bazilika svatého Petra a Pavla, ale také hřbitov na Slavíně. Odpoledne naše kroky zamířily na Hradčany. Tady na nás dýchla historie v chrámu svatého Víta a ve Vladislavském sále. Druhý den jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu, toulali se zrcadlovým bludištěm, obdivovali stavitelské umění na Karlově mostě i unikátní orloj. Celé putování jsme zakončili mezi slavnými v muzeu voskových figurín Grévin. Naše dvoudenní putování je u konce, ale my se do Prahy určitě zase vrátíme.

Mgr. Irena Drábková, Mgr. Pavlína Kučerová
FOTOGALERIE