Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

EXKURZE – BRNĚNSKÉ LETIŠTĚ

27.6.2018 22:19 • autor:

V pondělí 11. června jsme navštívili v rámci rozšiřování si obzorů pro budoucí povolání brněnské letiště v Tuřanech.     Když jsme přijeli, tak na nás čekala průvodkyně celé exkurze. Ta nás provedla i místy, kam se běžně cestující nedostanou. Viděli jsme odbavovací místnost, místnosti pro personál, hasičskou stanici a její nejnovější vybavení. Nejdříve jsme se šli podívat na vstup a kontrolu zaměstnanců. Z bezpečnostních důvodů musí každý cestující projít vstupní bránou, aby se zjistilo, jestli nemá u sebe zbraň či jiné nebezpečné předměty. Poté jsme se šli podívat k hasičské stanici, kde nám ukázali jejich hasičské speciály, celkem zde bylo 8 speciálně vybavených hasičských aut. Kabinou jednoho speciálu jsme si dokonce prošli a jeden z hasičů nám ukázal, jak se sjíždí v případě pohotovosti po tyči. Také jsme zjistili, že hasiči musí být v nastartovaném autě do 40 sekund od vyhlášení poplachu a na nejvzdálenější časti runwaye za 3 minuty maximálně. Pak jsme se opět vrátili do odletové haly, kde jsme se podívali na odbavení cestujících a zodpověděli si na naše všetečné otázky. Byli jsme poučeni, jak se chovat a co si brát na letiště, a co zase ne. Nakonec jsme se podívali, jak přistávala letadla a jeli jsme zpět do školy.

Exkurze na brněnské letiště se nám velmi líbila. Kdoví, možná se někdo z nás v deváté třídě bude inspirovat při výběru svého budoucího povolání právě zmíněnou akcí.  Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací. Doufáme, že podobných exkurzí se po dobu pobytu na ZŠ Kamínky uskuteční ještě mnoho.

Žáci a žákyně 7. třídy