Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

English sightseeing tour aneb výuka angličtiny v terénu

18.2.2022 7:54 • autor:

Umíš poradit, která tramvaj jede do centra města? Víš, co doporučit v Brně ke shlédnutí a navštívení? Znáš nějaké zajímavosti o nejznámějších místech tohoto města? A troufneš si na to všechno v angličtině? Tak taková výzva byla před žáky 9.A třídy ZŠ Kamínky, kteří si vyzkoušeli v praxi to, co se učí v lavicích na hodinách angličtiny. Kromě výše zmíněného si také nastudovali v angličtině důležitá fakta o různých pamětihodnostech, která pak předali svým spolužákům jako místní průvodci, a to vše neustále v angličtině.

Odezva byla veliká. Žáci nejen že si výuku Aj v terénu velmi užili a pochvalovali, ale také získali jistotu v anglickém projevu. Byli nadšeni, že se „ve světě“ neztratí!

A to je i cílem výuky všech jazyků na ZŠ Kamínky – využití znalostí v praxi, schopnost konverzace na jakákoliv témata, a hlavně žádný ostych. A jelikož se tato aktivita setkala s úspěchem, zařadila se do výukového plánu.

Takže: See you later.  😊

 

Mgr. Andrea Klempová

FOTOGALERIE