DOBRÝ SKUTEK ZA STARÝ TELEFON

Dobrý skutek za starý telefon na ZŠ Kamínky

Ve dnech 7. 12. – 18. 12. 2020 se na naší základní škole uskutečnil sběr vysloužilých mobilních telefonů ve spolupráci se společností ASEKOL a.s. a Jihomoravským krajem. Vyřazené mobilní telefony byly následně ekologicky zlikvidovány. I drobná elektronika, jako jsou i mobilní telefony, obsahuje nejen využitelné suroviny, ale i nebezpečné látky. Nepatří do popelnice a na skládku, ale zaslouží si odbornou recyklaci a nový život v novém výrobku! Za každý odevzdaný telefon byla připsána částka 35 Kč na nákup zařízení pro distanční výuku pro žáky v nelehké životní situaci. Každý žák obdržel za každý odevzdaný přístroj jeden slosovatelný kupon s číslem a po ukončení sběru byl zařazen do slosování. Losování se konalo dne 6. 1. a hlavní cenou pro vylosovaného účastníka ze všech sběračů na škole byl telefon REALME 6S 4GB/64GB. Uvedený mobilní telefon vyhrál žák ze třídy 7.B, předání výhry pak proběhlo dne 13. 1. Ve stejný den byla rovněž předána nová PC sestava se sluchátky za účelem možnosti účastnit se distanční výuky formou online. Pořízena byla za vybrané finanční prostředky, a to sourozencům, kteří navštěvují naší základní školu a jsou v situaci, kdy si nemohou tuto techniku z finančních důvodů pořídit. Na video z předání se můžete podívat na školním webu www.zskaminky.cz. Věříme, že participací na tomto projektu se podařila dobrá věc!

Mgr. Petr Novák, Ph.D.

ředitel ZŠ Kamínky

Všechny informace o projektu najdete ZDE