Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Dobrodružné bádání – 2.A

23.10.2017 10:57 • autor:

Ve středu 11.10. jsme se vydali na brněnskou přehradu za dobrodružstvím. Čekalo na nás poznávání světa nejen na souši, ale i pod vodou. Účastnili jsme se výukového programu „Vasrůvka nad Brnem“, který si pro nás nachystal spolek pro ekologickou výchovu a ochranu přírody – Rezekvítek.

Seznámili jsme se s jednotlivými pojmy, které se týkaly vody. Děti poznávaly řeku od pramene k ústí. Dozvěděly se, proč vznikají přehrady a další vodní nádrže. Vše si pak zkusily vymodelovat na přilehlém pískovišti.Nejvíce jsme se těšili na odhalení tajemství, které ukrývá brněnská přehrada. Na chvilku se z nás stali badatelé a začali jsme zkoumat, co se ukrývá na a pod hladinou vody. Mohli jsme si zblízka prohlédnout některé vodní živočichy a podle klíče určit jejich názvy. Nejvíce jsme nachytali vodoměrek. Podařilo se nám chytit drobná zvířátka, která vypadala jako zrnka máku. Pomocí lupy jsme zjistili, že se tato zrníčka pohybují, takže mák to opravdu nebyl.Program byl velmi vydařený. Děti si odnesly spoustu zajímavých informací a hlavně zážitků :o).

Mgr. Jindra Severinová

FOTOGALERIE