Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

„DEN ZEMĚ“ VE VÝUCE ANGLIČTINY

26.4.2023 14:10 • autor:

Že „Den Země“ není pro žáky ZŠ Kamínky pouze pojem, ale hlavně důvod k zamyšlení a touze po zlepšení, dokázali nejen v rámci tematického dne ve škole, ale i v hodinách angličtiny. Při projektové výuce se zaměřili na taková světová témata, jako např. lesní požáry, tání ledovců, plasty ve světových oceánech, globální oteplování. Veškeré prezentace probíhaly v angličtině a žáci své projevy doplnili i aktuálními fotografiemi a analýzami. Mnohdy to připomínalo spíše vědecká fóra než výuku ve třídě, na takové úrovni byly práce samotnými žáky prezentovány. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla diskuse, která za pomocí paní učitelky probíhala opět v angličtině, a děti měly radost, co už vše dokáží v daném jazyce vyjádřit.

Andrea Klempová