Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Den Země na ZŠ Kamínky

23.4.2022 10:14 • autor:

Den Země 

Jedná se o den, který je věnován naší Zemi. Připomínáme si, jak je naše Země vzácná a důležitá. My na Kamínkách tento den oslavili prací, ale i získáváním nových vědomostí a zkušeností.
Z žáků z prvního stupně se stali trosečníci hledající pitnou vodu. Cesta za pitnou vodou byla plná úkolů a překážek. V atriu školy jsme hledali ohrožená zvířata, zaposlouchali jsem se do zvuků vody a správně roztřídili odpad. S každým splněným úkolem jsme byli o krok blíže k cíli.
Žáci druhého stupně se zúčastnili akce Ukliďme Česko 2022. Úklid probíhal v blízkém okolí naší školy. Po návratu do školy vytvořili žáci plakáty s enviromentální tématikou a poměřili své vědomosti ve hře Riskuj!.
Den Země se pro nás stal neobyčejným dnem a už teď se těšíme na Den Země 2023.

Mgr. et Mgr. Martina Ušatá

FOTOGALERIE

Video z akce: