Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Den Země na ZŠ Kamínky

3.5.2024 7:11 • autor:

I přesto, že tento mezinárodně významný den má oslavovat celou planetu Zemi, nesmíme zapomínat ani na naši přírodu a prostředí v naší bezprostřední blízkosti. Proto jsme se tento rok s našimi žáky zaměřili na naše sídliště, jeho okolí a moravskou krajinu. Některé děti totiž mnohdy netuší,
jak to vypadá v jejich domovině. Napříč ročníky jsme si tedy rozdělili hned několik úkolů, kdy jsme se věnovali včelám, jako nejužitečnějšímu živočichovi, životnímu prostředí v Novém Lískovci, zjišťovali informace o fauně a floře v oboře na Holedné, ale také jsme se opět zapojili do akce Ukliďme Česko a uklidili část našeho sídliště. Celý projektový den jsme si všichni užili a odnesli si nové poznatky.
Mgr. Hana Prokopová