Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Den zdraví na ZŠ Kamínky 

30.5.2024 9:09 • autor:

V dubnu si každoročně připomínáme Den zdraví, a proto i tento rok se na naší škole uskutečnil pravidelný projektový den věnovaný zdravému životnímu stylu. V letošním roce jsme se zaměřili převážně na zdravé stravování, zdravé stravovací a pohybové návyky.

Žáci s pedagogy si povídali o významu vyvážené stravy, o jejím vlivu na fyzické i psychické zdraví, o možnostech, jak zdravé potraviny začlenit do každodenního jídelníčku. Seznamovali se s potravinovou pyramidou, zpracovávali podobu zdravé snídaně a svačinek, zjišťovali jejich  konkrétní vliv na celodenní fungování lidského organismu. Žáci vyšších ročníků tvořili prezentace o negativním vlivu sladkých limonád, “éček“ v potravinách či energy nápojů.

Součástí projektového dne byla i ochutnávka netradičního ovoce či zeleniny a zdravých svačinek. Děti mnohých tříd si v rámci programu také zasportovaly nebo užily si zdravý pohyb na čerstvém vzduchu.

Projektovým dnem jsme si připomněli, že zdraví je v našich životech cenná věc, o kterou je důležité pečovat.  K dobré atmosféře dne přispělo i jarní sluníčko. Dětem i dospělým přinesl nejen poznatky, ale i příjemnou dávku energie.

Děkujeme rodičům za spolupráci, přípravu ochutnávek i nápaditých svačinek a sdílení zdravých receptů.

Mgr. Michaela Dvořáková, Mgr. Martina Hájková, Mgr. Kateřina Stloukalová