Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Den šílených účesů na ZŠ Kamínky

16.11.2021 8:44 • autor:

Projekt Hrdá škola na ZŠ Kamínky

V letošním školním roce vstoupila naše základní škola aktivně do projektu s názvem Hrdá škola. Cílem této aktivity je zpestření školního roku tematickými dny. Prvním takovým dnem byla středa pod názvem Den šílených účesů. Do projektu se zapojila většina žáků a pedagogických zaměstnanců.

Vlastnost nebrat se vážně a mít smysl pro legraci je právě v současné době aktuálnější než dříve. V době, kdy celospolečensky řešíme řadu překážek a výzev, by měla být škola pro děti bezpečným prostředím klidu a spolupráce. Účast v projektech zaměřených na uvolnění sociálního klima a zpestření všedních dní jsou pak jednou z cest. Den šílených účesů se povedl, byl pestřejší a zábavnější než jiné dny. Žáci pak viděli učitele jiným, uvolňujícím a originálním pohledem.

V rámci projektu náš čekají další tematické dny, aktuálně je to dobrý skutek, který se prolíná celým prosincem. V dalších měsících se můžeme těšit například na teplákový den, či den bláznivých ponožek. Využijme výše uvedené k uvolnění stresu a pobavení sebe i ostatních.

 

Mgr. Petr Novák, Ph.D.

ředitel školy