Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Dějepisná olympiáda 2019/2020

12.1.2020 10:51 • autor:

Přelom podzimu a zimy se u nás na škole vždy nese kromě tradičních příprav na Vánoce také ve znamení dějepisné olympiády. Letošní 49. ročník se věnuje tématu loučení s tzv. „dlouhým“, tedy devatenáctým, stoletím, rokům 1880-1920. Školní kolo bylo určeno žákům 8. a 9. tříd. Vítězem tohoto školního kola se stal Tomáš Gruber z 9.A, který obhájil loňské první místo a který naši školu bude také reprezentovat v okresním kole, jež proběhne 16. ledna. Dalšími úspěšnými řešiteli byli na 2. místě Jan Hanák, na 3. místě Lucie Fibichová, na 4. místě pak shodně Lea Bělohoubková, Martin Dufek a Jan Kozelský, všichni zmiňovaní také z 9.A. Úspěšným řešitelům gratuluji a Tomáši Gruberovi přeji hodně štěstí do dalšího kola! 

 

Mgr. et Mgr. et Mgr. Vojtěch Novotný, 

učitel dějepisu