Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Červnové radovánky v 1. a 2. třídách

29.6.2023 22:35 • autor:

Spojení prvních a druhých tříd se na škole v přírodě osvědčilo, a tak jsme se rozhodli společně strávit i pár posledních chvil školního roku.

Dne 15. 6. jsme navštívili sportovní areál Hroch, který je centrem baseballového týmu Hroši Brno. I naši žáci si mohli vyzkoušet umění tohoto sportu. Pod vedením zkušených hráčů se seznámili se základními pravidly a herními termíny jako „out, fly-out, save, catcher, pitcher,“ a další. Dále měli žáci možnost zablbnout na nafukovacích bublinách, zahrát si míčové hry a seznámit se s hrou „vlajkovaná“, která se odehrávala na beachvolejbalovém hřišti stěžující pohyb hráčů.

Druhý pokus o akční dopoledne na první pohled zkomplikovalo nepředvídatelné počasí. Řádění na brněnském koupališti Riviéra muselo být přeloženo na nedaleké hřiště Anthroposu. První chvíle, jako by byla vystřižena z filmu S tebou mě baví svět, mohla nezkušené jedince rozhodit, a to když paní učitelka zahlásila: „Teo jde v bačkůrkách. Přepínám.“ Oproti originálu byla situace odhalena včas, a tak jsme mohli pokračovat. Naše žáky změna místa působiště neodradila a sami si uspořádali piknik s bazénovou tématikou. Děti vytáhly stříkací pistole, ručníky, balóny, a zakoupením zmrzliny nasadily třešničku na krásné dopoledne.

Marie Menšíková

FOTOGALERIE