Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

BULLDOGS BRNO na ZŠ Kamínky

15.11.2017 14:46 • autor:

Florbal je již řadu let populárním školním sportem na všech školách. Je zařazován do výuky tělesné výchovy a často i do výběrových kroužků. Na naší škole jsme tento sport posunuly ještě o kousek dál, a to o přípravu mladých florbalistů s profesionálními trenéry.

Od letošního školního roku mám
e jednu sportovní třídu prvňáčků. Žáci sportovní třídy se jednou týdně, v rámci výuky tělesné výchovy, věnují florbalu pod vedením trenéru z floorballového klubu Bulldogs Brno, se kterým škola při přípravě mladých florbalistů spolupracuje.

Od 9. listopadu byla přípravka rozšířena o řady druháků. Na tělocvik se v ten den druháci velmi
těšili, protože věděli, že je čeká slíbené překvapení. Čekal je opravdový florbalový trénink. Vyzkoušeli si florbalovou rozcvičku i práci s florbalkou. Všichni se zapojili s velikým zápalem naučit se něco nového a hlavně být v tom dobří. Z tělesné výchovy byli ten den druháci velmi unavení, ale také i velmi spokojení a šťastní. Těší se na další florbalový trénink, který bude probíhat vždy jednou za 14 dní.

 

 

Mgr. Jindra Severinová

FOTOGALERIE