Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Brno plné zábavy, poznání a dobrodružství ve VIDA centru, vile Stiassni a ZOO Brno

20.6.2023 7:53 • autor:

Na konci školního roku se žáci z pátých tříd ZŠ Kamínky vydali na nezapomenutelné výlety městem Brnem, které byly nejen zábavné, ale především vzdělávací. Během těchto výprav měli jedinečnou příležitost prozkoumat VIDA centrum, vilu Stiassni a navštívit ZOO Brno.
Každé místo nabídlo zcela odlišný zážitek, který naplnil srdce dětí poznáním a radostí.

První zastávkou  naší výpravy byla vila Stiassni, funkcionalistická budova s bohatou historií. Žáky zaujala krása a elegance této stavby, která v sobě nese vzpomínky na minulou dobu. Prohlídka vily jim umožnila nahlédnout do života ve 30. letech minulého století. Průvodkyně jim zajímavě vyprávěla o historii vily a jejích majitelích, což jim pomohlo lépe si představit život v době první republiky. Žáci si také prohlédli rozsáhlou zahradu kolem vily. Celý zážitek žákům dodal pocit úcty k historii a kulturnímu bohatství naší země.
Další zastávkou naší cesty bylo VIDA centrum, které propojuje vědu a technologie. Žáci byli okouzleni interaktivními exponáty a zajímavými experimenty, které si sami vyzkoušeli. VIDA centrum jim otevřelo oči do světa fyziky a vzbudilo jejich zájem o vědu. Dívali se, objevovali, bavili se a učili se hrou. Na závěr jsme zavítali do Divadla vědy, kde jsme měli přichystané představení plné pokusů o letectví. Byla to skutečně inspirativní zkušenost, která posílila jejich kreativitu a zvídavost.
Poslední, avšak neméně důležitou zastávkou, byla ZOO Brno. Děti měly možnost vidět různé druhy zvířat z celého světa a seznámit se s jejich prostředím. Byly nadšeny, když spatřily lvy, medvědy, opice a mnoho dalších fascinujících tvorů, o kterých se také v letošním roce v rámci přírodovědy učily. Výlety Brnem byly pro naše žáky nezapomenutelným dobrodružstvím. Viděli a zažili mnoho
nových věcí, které jim rozšířily obzory a přinesly novou inspiraci. VIDA centrum je otevřením do světa technologie, vila Stiassni je oknem do minulosti a kulturního dědictví a ZOO Brno je bránou do přírodního světa a ochrany zvířat. Výlety zanechaly u našich žáků nejen krásné vzpomínky, ale také upevňují jejich zájem o vědu, umění, historii a přírodu.

Adéla Něničková, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE