Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

BAREVNÝ PODZIM S 1.A a 5.B

12.11.2018 20:56 • autor:

V prvním říjnovém týdnu jsme se vypravili do arboreta MZLU. O naše prvňáčky se postarali kamarádi z páté třídy. Každý se ujal jednoho prvňáčka a po celou dobu exkurze se mu věnoval. Nejprve jsme v arboretu navštívili speciální výstavu Barevný podzim, jejíž součástí bylo líhnutí afrických motýlů. A tak jsme se ocitli v tropickém pralese, který hýřil barvami vzácných orchidejí a právě vylíhnutých motýlů. Nad hlavami i kolem nás poletovali motýli rozmanitých barev a tvarů, jejichž domovem jsou různá místa Afriky, Ameriky i Asie. Tím ale naše exkurze nekončila, protože na nás ještě čekaly sukulenty uměle vysázené v okrasných květináčích. Děti si dokonce některé rostlinky zakoupily a odvezly domů. Děkujeme za krásný nevšední zážitek.

 

Mgr. Pavlína Kučerová

FOTOGALERIE