Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Architektura dětskýma očima

6.2.2023 9:54 • autor:

„My town“ – to byl název lekce v učebnici angličtiny pro žáky 4. tříd. Seznámili se zde nejen s předložkami místa a výrazy směru, díky čemu byli schopni poradit, jak se může kdo kam dostat, ale také se strukturou města a budovami, které se v něm nachází. Díky projektové výuce a propojení kompetencí jednotlivých předmětů, se mohli žáci 4.A a 4.B třídy zapojit do tvorby vlastního města. Kreativitě se meze nekladly. A výsledné výtvory stály opravdu za to!
Děti si výuku a práci na projektech velmi užily a ohlasy byly díky výstavce na chodbách školy jen pozitivní a obdivné. Už nyní netrpělivě vyhlíží další téma, které by mohly zpracovat podobným způsobem.

Mgr. Andrea Klempová, Mgr.et Mgr. Pavlína Kučerová