
V krásném novorenesančním sále Besedního domu proběhl na samém počátku prosince vánoční koncert pro žáky celé naší školy a zcela jistě podpořil vánoční atmosféru těchto dní. O sváteční atmosféru se postarala Musica animae – dvě dámy (zpěvačka a hráčka na klávesy) a 5 pánů, kteří tvořili žesťové kvinteto. Po celou dobu nás provázeli svými krásnými vánočními melodiemi a zpěvy. Součástí programu bylo tematické průvodní slovo zachycující význam a průběh adventního období a samozřejmě Vánoc. Na závěr téměř hodinového vystoupení jsme si sborově zazpívali kromě dalších koled naši nejznámější koledu – Narodil se Kristus Pán.
Příjemně jsme se naladili a odcházeli s tím, že Vánoce jsou už skutečně za dveřmi.
Mgr. Helena Hanousková





21.listopadu vyslala ZŠ Kamínky na obvodní kolo ve šplhu pro 2. stupně základních škol početnou výpravu. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích a naše žákyně Karolína Macháčková zaznamenala v této soutěži fenomenální úspěch. Karolína v obvodním kole zvítězila, což pro ni znamenalo mj. postup do městského a zároveň krajského finále, které se konalo o týden později. Také v městském finále byla Karolína suverénní. S časem 3,41 sekundy neměla v Brně konkurenci. 

V listopadu paní vychovatelky pro děti připravily v družině malé posezení v podobě “Čajového dýchánku”.

