Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace
7.12.2018 10:28 • autor:

V krásném novorenesančním sále Besedního domu proběhl na samém počátku prosince vánoční koncert pro žáky celé naší školy a zcela jistě podpořil vánoční atmosféru těchto dní.  O sváteční atmosféru se postarala Musica animae – dvě dámy (zpěvačka a hráčka na klávesy) a 5 pánů, kteří tvořili žesťové kvinteto. Po celou dobu nás provázeli svými krásnými vánočními melodiemi a zpěvy. Součástí programu bylo tematické průvodní slovo zachycující význam a průběh adventního období a samozřejmě Vánoc. Na závěr téměř hodinového vystoupení jsme si sborově zazpívali kromě dalších koled naši nejznámější koledu – Narodil se Kristus Pán.

Příjemně jsme se naladili a odcházeli s tím, že Vánoce jsou už skutečně za dveřmi.

Mgr. Helena Hanousková

 

 

 

7.12.2018 10:25 • autor:

  Již 45. ročník olympiády v českém jazyce se letos uskutečnil v posledním listopadovém dni na ZŠ Kamínky. Dvaačtyřicet žáků ze současných osmých a devátých tříd si v průběhu této soutěže změřilo své síly a vědomosti v oblasti jazyka mateřského a komunikačních dovedností.

Gratulujeme letošnímu vítězi – Tomáši Gruberovi z 8. třídy a přejeme mu mnoho úspěchů v okresním kole, které se uskuteční 24. ledna nadcházejícího roku 2019 ve Středisku volného času Lužánky.

Mgr. Helena Hanousková, Mgr. Jana Vejrostová

 

 

 

 

 

 

 

 

7.12.2018 8:58 • autor:

Z pátku 30. 11. na sobotu 1. 12. se naše třídy rozhodly přespat ve škole. Program začal přivítáním všech dětí, které se akce zúčastnily. Také jsme dali dohromady všechno jídlo a pití, které děti přinesly. Dále se pokračovalo výrobou dekorací na vánoční jarmark.

Další na programu byl film, který si každá třída odhlasovala. Po náročném odpoledni jsme po filmu zalehli ke spánku.

Důležité na této akci bylo, že jsme společně zjistili, že je možné trávit příjemné chvíle ve škole i mimo vyučování. Děti domů odcházely s úsměvy na tvářích a již nyní se nemohou dočkat dalšího spaní ve škole. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci.

Mgr. Lenka Dosadilová, Mgr. Taťána Ševečková

FOTOGALERIE

7.12.2018 8:51 • autor:

Náš spolužák Denis Máčal se zúčastnil mistrovství světa v karate, které se konalo 26.10.-27.10.2018 v Kanadě. Denis získal v Dětském světovém poháru neuvěřitelnou zlatou medaili. Děkujeme za reprezentaci a přejeme další úspěchy ve sportu.

Mgr. Lenka Dosadilová, tř. učitelka

7.12.2018 7:13 • autor:

Žáci a učitelé naší školy dostali předčasný dárek pod stromeček k letošním Vánocům ve formě zcela nově vybavené počítačové učebny. V IT učebně je 15 nových, hardwarově a softwarově nadupaných počítačů. Samozřejmě nechybí zobrazovací zařízení a ozvučení. Učebnu nevyužívají žáci pouze k výuce informatiky, ale mohou i v ostatních předmětech, kde je zapotřebí práce na PC.

5.12.2018 12:47 • autor:

Celosvětová akce „Ukliďme svět“ nenechala lhostejnou ani naši ZŠ Kamínky. Uklízelo se v celém  Brně, a proto jsme nemohli chybět ani my. Zde se můžete podívat na výsledky a zhodnocení akce:

 

4.12.2018 20:10 • autor:

21.listopadu vyslala ZŠ Kamínky na obvodní kolo ve šplhu pro 2. stupně základních škol početnou výpravu. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích a naše žákyně Karolína Macháčková zaznamenala v této soutěži fenomenální úspěch. Karolína v obvodním kole zvítězila, což pro ni znamenalo mj. postup do městského a zároveň krajského finále, které se konalo o týden později. Také v městském finále byla Karolína suverénní. S časem 3,41 sekundy neměla v Brně konkurenci.

V rámci Jihomoravského kraje naše Karolína jednu přemožitelku přece jenom našla. Ema Helešicová z Břeclavi vyšplhala ve druhém pokusu s časem 3,35 sekundy, a nechala tak Karolínu o 6 setin sekundy za sebou. Z finále jsme tak pro ZŠ Kamínky přivezli jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Soutěže ve šplhu se v rámci obvodního kola dále účastnili také Kycl O., Kycl M, Obořilová S., Hadravová M., Privarčáková J., Komínek J., Kolář M., Kliner F. T., Nippert F., Horáková A. a Hrabalová T. Všem sportovkyním a sportovcům za účast a předvedené výkony děkujeme.

Petr Janáček, vedoucí výpravy

3.12.2018 11:20 • autor:

Celé úterý 27. 11. bylo na naší škole ve znamení přírodních věd. Opět jsme uskutečnili akci Den vědců, která má za cíl zvýšit povědomí o přírodních vědách mezi žáky. Na dopolední část připravili učitelé a žáci 2. stupně stanoviště pro žáky 1. stupně. Ve čtyřech sekcích – fyzika, chemie s přírodopisem, matematika s robotikou a zeměpis, si žáci vyzkoušeli řadu pokusů, pracovali s interaktivní tabulí, řešili plno matematických hádanek a řádili s roboty. Zvláště v chemii a ve fyzice si vyzkoušeli řadu efektních pokusů. Vše naštěstí dopadlo dobře a bezpečně. Pochvalu si zasluhují zejména žáci druhého stupně, kteří svědomitě a aktivně přistoupili k přípravě pomůcek a pokusů. I proto akce dopadla velmi dobře a žáci prvního stupně se zábavnou formou dověděli, o čem ta věda vlastně je.
V odpolední části pro nejmenší žáky a předškoláky s rodiči byly připraveny dílničky s výrobky, pokusy
vysokoškoláků z chemie a fyziky, roboti v robotické dílně, výstavka pomůcek i videoprojekce. Rodiče
s dětmi měli možnost strávit dvě krásné hodiny výrobou hraček či shlédnutím jednoduchých
efektních pokusů, které připravili studenti Pedagogické fakulty MU.
Byl to velmi příjemný den ve společnosti vědy.

Autor: Mgr. Josef Pohanka

FOTOGALERIE

 

28.11.2018 21:12 • autor:

Čas běží jako voda a naši prvňáčci už znají spoustu písmen, slabik a slov. Mají za sebou první knížku čtení- Živou abecedu. O své nově nabyté vědomosti se podělili s kamarády z deváté třídy. Popovídali si o oblíbených knížkách a společně pak vymysleli, napsali a ilustrovali ve dvojicích vlastní příběh. Na konci prvňáčkům slavnostně deváťáci předali slabikáře. Děkujeme za další krásný zážitek.

 

Mgr. Pavlína Kučerová

FOTOGALERIE

28.11.2018 14:07 • autor: • kategorie:

V listopadu paní vychovatelky pro děti připravily v družině malé posezení v podobě “Čajového dýchánku”.

Děti vyzkoušely různé druhy čajů – černý, zelený, bílý, kvetoucí a ovocný. K tomuto aktu  neodmyslitelně patří čajové pečivo, které si děti vlastnoručně upekly. Při hezkém posezení se dozvěděly  něco z historie čaje: odkud pochází, jak se k nám dostal, kde a kdo zavedl tradici pití čaje o páté…., jakou podobu čaje známe dnes a také, čím je čaj prospěšný pro náš organismus.

Dětem se dýchánek líbil a už se těší na další…

                                                                                         Za kolektiv ŠD Katarína Jeřábková

 

FOTOGALERIE