Adaptační kurz šestých tříd ZŠ Kamínky

26.9.2018 6:41 • autor:

Ráno v 8:30 hodin jsme se plni očekávání sešli na vlakovém nádraží v Brně. Paní učitelky měly radost, protože nikdo nezaspal a vlak přijel včas. Následně jsme naskákali do vlaku. Cesta vlakem se může někomu zdát nudná, ale my se báječně bavili. Vlastně nás trochu mrzelo, když jsme po dvou hodinách jízdy museli vystoupit. Možná i proto, že nás čekaly dva kilometry chůze. Po tomto výkonu jsme byli rádi za příchod do cíle naší cesty, rekreačního střediska Zubří na Vysočině. Skvělý oběd však vše vynahradil a učitelé se postarali o doprovodný program, takže jsme se vůbec nenudili. Každé ráno nás čekala rozcvička, hráli jsme spoustu her a neminula nás ani patnáct kilometrů dlouhá túra, při které jsme nasbírali dva košíky krásných hub. Košíky jsme s radostí a úsměvem na tváři předali našim milým vedoucím a večer jsme usínali s pocitem vítězství. Poslední den pobytu nás čekala již známá cesta k vlaku a následně smutné loučení na hlavním nádraží. Naštěstí jsme věděli, že se další den zase společně setkáme ve škole.

Hlavním účelem adaptačního kurzu bylo spojení sil a stmelení kolektivu, což námi společně strávené dny v Zubří na Vysočině nad očekávání splnily. Poznali jsme nové spolužáky a zejména třídní učitele, dověděli jsme se o nich plno nových informací. Program byl nabitý a náročný, ale všechny aktivity jsme nakonec dotáhli společně do zdárného konce. Už teď se těšíme na další společnou akci!

Michaela Zelingerová – žákyně 6.B