Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

,,ADAPŤÁČEK pro prvňáčky“ v 1.A

23.10.2023 13:33 • autor:

V pátek 20.10. celé dopoledne bylo věnováno vzájemnému poznávání, spolupráci a upevňování kolektivu. Pracovali jsme s paní psycholožkou a paní učitelkou na různých úkolech – např. hry se jmény, poznávání se, týmové úkoly ( puzzle, běhací pexeso, co máme společného atd.). Nakonec jsme si vytvořili ,,Třídní sluníčko“, ve kterém každý paprsek je jeden z nás ( nechali jsme místo i pro nemocné kamarády ) a všichni společně tvoříme jeden celek – naši třídu. Všechny aktivity nás bavili a užili jsme si to, dopoledne nám rychle uteklo. Při plnění úkolů jsme se učili spolupracovat, domlouvat se s ostatními a vzájemně si naslouchat. Dozvěděli jsme se o svých kamarádech, co je baví, kdo má sourozence, jakou má rád barvu, kdo se stará o zvířátko, nebo kdo by si je přál a plno dalších zajímavostí. Domů jsme si odnesli námi malovaný kaštan jako talisman, který nás bude ochraňovat až do deváté třídy.

Mgr. Jana Chytilová

FOTOGALERIE