Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

7. A a 7. B v Biskupicích

17.6.2024 10:42 • autor:

Ve dnech 3.-5. června se účastnily obě třídy 7. ročníku školního výletu, který tentokrát proběhl v malebné vesničce na okraji Vysočiny jménem Biskupice.

První den po náročné cestě autobusem nás čekalo ubytování v chatkách v místním Dětském táboře Biskupice. Ze začátku nám počasí spíše nepřálo, ale přesto jsme se po obědě vydali na pěší průzkum po okolí. Došli jsme procházkou uprostřed lesů a krásných fialových makových polí až do Biskupic. Zde jsme navštívili místní pivovar Gajdoš, kde jsme se občerstvili zde vyráběnou domácí limonádou a vydali se zpět do tábora.

Druhý den jsme se již za slunečného počasí věnovali sportovním aktivitám. Těch zde bylo možno využít skutečně mnoho – speciální sportoviště pro fotbal, přehazovanou, basketbal, tenis, volejbal nebo minigolf. Žáci si tak mohli postupně vyzkoušet všechny možné sporty a dokonce si mohli zaplavat v místním bazénu. Odpoledne nás čekal další výlet do okolí. Naše procházka vedla krásnou, ale divokou přírodou údolím řeky Rokytné. Po cestě jsme minuli Oujezdský či Kašparův mlýn, které se na řece Rokytné nachází. Složitý terén nám vynahradila krásná příroda a dokonce srnci, které jsme cestou potkali. Cestou zpátky jsme nasbírali v lese
dřevo na táborák, který nás čekal po večeři. Mohli jsme si tak opéct i tradiční špekáčky, společně posedět, popovídat si a někteří dokonce i zazpívat.

Poslední den našeho výletu nás čekala cesta z tábora zpět domů. Ze začátku pěšky do místní vesnice na autobus a nakonec vlakem vyhlídkovou cestou po Jižní Moravě. Žáci hodnotili celý výlet kladně, nejvíce oceňovali dobré jídlo (které připravovali místní usměvaví kuchaři), možnosti sportovního vyžití, ale i dobrodružnou cestu místními lesy.

Vojtěch Novotný, Josef Pohanka, Jan Nekvapil

FOTOGALERIE