Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Školní výlet 7.A

5.6.2023 7:28 • autor:

Po kraťoučké cestě z Brna třemi spoji IDSJMK dorazili jsme s dětmi dne 29.5. do neslovutné obce Javůrek. Zde jsme se zdrželi pouze chvilku a sešli z výšin až do malebného údolí skýtajícího vše potřebné pro následující tři dny našeho výletu. Ihned po příjezdu žáci vytvořili prakticky dokonalé mapy areálu a blízkého okolí a jali se při hře prozkoumávat i veškerá jeho zákoutí. Seznámili jsme se s buzolami, snad abychom trefili s jejich pomocí a vytvořených map do hlavního objektu na oběd. Po nutném odpočinku jsme se za doprovodu paní učitelky třídní z 1.stupně Dosadilové a její ratolesti vydali na blízkou Šmelcovnu. Před soumrakem prvního dne jsme ještě stihli žertovnou běhací hru s kradením korálků, jejichž sbíraní bylo ostatně leitmotivem celého výletu v honbě za hlavním sladkým pokladem.

Druhý den po chutné snídani kontinentálního typu s prvky Švédska a slehnutí vyběhli žáci ve svých týmech do hádání osmisměrek s tajenkami a dále v rychlém sledu se zúčastnili vybíjené; lovení českých přísloví; náročného sbíraní kešek dle, tentokrát již geografy vytvořené, mapky; táhání korálků pomocí kleštiček a jejich následného lstivého kradení; hádání jmen neznámých osobností a k večeru již jen přípravy táborového ohně, opékání špekáčků a marshmallows a před spinkáním ještě poklidné procházky za svitu luny, jež by se mohla ústy škarohlídů nazývat stezkou odvahy.

Třetí den byl již jen ve znamení lehkého sportu, tj. závěrečného souboje ve „skorovolejbale“, vyhlášení nejlepších týmů v celovýletové soutěži s předáním vtipných a cenných odměn a návratu zpět k alma mater. Za realizační tým chválím žáky a doufám, že si program výletu užili. Za sebe děkuji kolegyni Menšíkové, jež se lví měrou podílela na náplni výletu, kde nebyla špetka prostoru pro zahálku, neřkuli nudu.

Štěpán Vystrčil

FOTOGALERIE