Výukový den žáků 8. tříd mimo školu

5.12.2019 14:10 • autor:

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 žáci 8. tříd ZŠ Kamínky navštívili SŠ chemickou, Brno. Cílem akce bylo podpořit zájem budoucích absolventů naší školy o odbornou školu a návštěvou laboratoří na SŠ chemické rozvíjet přírodovědné vzdělávání.

Pod vedením pedagogů a s pomocí studentů školy měli možnost prožít jeden den ve střední škole, seznámit se s prostředím, studenty a zvážit nároky studia a své předpoklady pro další studium.

Žákům byly prezentovány vzdělávací aktivity na škole, obory studia a dozvěděli se mnohé i o mimoškolní činnosti studentů a přijímacím řízení na školu.

Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Byly jim ukázány zajímavé efektivní pokusy z chemie, fyziky a mikroskopické preparáty z biologie. Měli možnost prohlédnout si a vyzkoušet modely motivačního centra. Při skupinové práci žáci vypracovali pracovní listy k jednotlivým modelům a zjištěné poznatky prezentovali svým spolužákům.

Akce se velmi vydařila, líbilo se nám pracovní klima školy a zejména jsme ocenili, že se nám pracovníci školy naplno věnovali a ukázali nám co nejvíce z praktické výuky.

Mgr. Jaroslava Frišhansová – vyučující Che, Př

Mgr. Josef Pohanka – vyučující Fy