Vlastivědná exkurze do Prahy

  Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se žáci 5. tříd ZŠ Kamínky se svými třídními učitelkami a průvodkyní paní vychovatelkou Janou Holíkovou vypravili objevovat krásy hlavního města Prahy. Cesta příjemně uběhla, chladnější počasí s probleskujícími slunečními paprsky nám dodávalo dobrou náladu. Těšili jsme se na architektonické skvosty české historie – Kostel Panny Marie Sněžné, Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most, Malou Stranu, Kampu, Hradčany. Nedočkavě jsme vyhlíželi nezaměnitelnou budovu Národního divadla, kde jsme měli objednanou prohlídku.  Tuto perlu české kultury jsme obdivovali od základních kamenů až po trojspřeží na střeše Zlaté kapličky. Průvodce nám zajímavě vyprávěl o zrodu a historii Národního divadla, okouzlil nás nádherně zdobený interiér, Hynaisova opona, malby, sochy, osvětlení. V odpoledních hodinách jsme ještě stihli  navštívit Pražský hrad, nahlédli jsme do Chrámu sv. Víta a z hradčanské vyhlídky jsme se přesvědčili, že Praha je více než stověžatá. Po starých zámeckých schodech jsme se plni zážitků a dojmů ubírali na zpáteční cestu k autobusu. Tato naše exkurze se velmi vydařila a budeme na ni dlouho vzpomínat. PaedDr. Zdeňka Bučková + 5. A Mgr. Anna Široká + 5. B Fotografie:

Žádné komentáře.

Vyhledávání

Do konce prázdnin zbývá: