Úspěch ZŠ Kamínky ve šplhu

4.12.2018 20:10 • autor:

21.listopadu vyslala ZŠ Kamínky na obvodní kolo ve šplhu pro 2. stupně základních škol početnou výpravu. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích a naše žákyně Karolína Macháčková zaznamenala v této soutěži fenomenální úspěch. Karolína v obvodním kole zvítězila, což pro ni znamenalo mj. postup do městského a zároveň krajského finále, které se konalo o týden později. Také v městském finále byla Karolína suverénní. S časem 3,41 sekundy neměla v Brně konkurenci.

V rámci Jihomoravského kraje naše Karolína jednu přemožitelku přece jenom našla. Ema Helešicová z Břeclavi vyšplhala ve druhém pokusu s časem 3,35 sekundy, a nechala tak Karolínu o 6 setin sekundy za sebou. Z finále jsme tak pro ZŠ Kamínky přivezli jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Soutěže ve šplhu se v rámci obvodního kola dále účastnili také Kycl O., Kycl M, Obořilová S., Hadravová M., Privarčáková J., Komínek J., Kolář M., Kliner F. T., Nippert F., Horáková A. a Hrabalová T. Všem sportovkyním a sportovcům za účast a předvedené výkony děkujeme.

Petr Janáček, vedoucí výpravy