Studovna na Kamínkách

9.11.2017 18:56 • autor:

Celorepublikový problém zvyšování čtenářské gramotnosti se naše škola snaží řešit například zbudováním studovny. 24. října 2017 byla tedy v rámci řešení tohoto problému slavnostně otevřena nově vybudovaná studovna spojená s četbou knih z fondu školní knihovny. Tato událost s výstižným názvem „Putování s knihou“ byla propojena i s plněním nejrůznějších aktivit týkající se četby a výchovy k čtenářství.                                                                                                            Celé odpoledne po vystoupení nově sestaveného pěveckého sboru s písní Čtenářská bylo zahájeno ředitelem školy Mgr. Petrem Novákem, Ph.D. a starostkou městské části Nového Lískovce Ing. Janou Drápalovou, která velmi mile promluvila k návštěvníkům vernisáže „Putování s knihou“ a sama se některých aktivit spolu s dětmi se zájmem zúčastnila. Poté se účastníci vydali s viditelným napětím ve tvářích po cestě vytyčené pohádkovými postavami k plnění rozmanitých úkolů. Dozvěděli se např. o významu vzniku knihtisku, vytvářeli společně příběhy, stříhali, lepili, vybarvovali, hráli si scrable, luštili hádanky a kvízy, zamýšleli se nad oblíbenými knihami a vytvářeli jejich ilustrace či komiksy. Vyvrcholením tohoto úsilí byla tvorba vlastní knížky, kterou si chlapci a děvčata odnesli domů. Pro závěrečnou tvorbu mohli sami využít tiskařského lisu a podle své fantazie navrhnout titulní stranu.                                                                                                         Rozzářené oči a dětské úsměvy se staly příslibem, že tímto nápadem na existenci studovny na naší škole se postupně splní jeden z jejích hlavních cílů, tj. pomáhat k trvalému zvyšování čtenářské gramotnosti žáků a žákyň na ZŠ Kamínky.

Mgr. Helena Hanousková a Mgr. Aneta Kselíková