Soutěž Babylon aneb“Rozumíme si?“

27.2.2018 20:50 • autor:

Na ZŠ Kamínky proběhlo školní kolo soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Žáci 5. – 7. tříd se zapojili do soutěžního klání ve dvou kategoriích. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na svět techniky. Kdy vznikla helikoptéra? Kdo první skákal padákem? Na tyto a jiné otázky soutěžící nacházeli odpověď ve školním kole Babylonu na základě ukázek z knih, časopisů a internetových stránek a zažili i něco zajímavého a zábavného.

V kategorii 5. tříd bylo za stoprocentní výkon stanoveno 34 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 24 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 14 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Amálie Křivánková z 5. A (32 bodů), 2. místo Martina Procházková z 5. A a Martin Piňos z 5. C (30 bodů) a 3. místo Vojtěch Páral z 5. C (29 bodů).

V kategorii 6. a 7. tříd bylo možné maximálně dosáhnout 43 bodů. Úspěšným řešitelem se stal každý žák, který dosáhl alespoň 31 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 24 žáků. Na pomyslný nejvyšší stupeň vystoupila Nela Štěpánková ze 7. třídy (42 bodů), 2. místo zaujaly Lea Bělohoubková a Aneta Horáková ze 7. A (40 bodů) a na 3. místě se umístili Linda Křenková ze 6. A a Tomáš Gruber ze 7. třídy (38 bodů).

Všem nejúspěšnějším řešitelům blahopřejeme a do městského kola na ZŠ Kuldova v polovině  března přejeme hodně úspěchů!

Mgr. Helena Hanousková, ZŠ Kamínky

BABYLON 2018 Výsledky 5. tříd