Soutěž Babylon aneb „Rozumíme si?“

    Na ZŠ Kamínky proběhlo školní kolo soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Žáci 5. – 7. tříd se zapojili do soutěžního klání ve dvou kategoriích. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na úkoly spojenými s knihovnami, s knihami nebo s texty o nich pojednávajícími. V kategorii 5. tříd bylo za stoprocentní výkon stanoveno 40 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň 28 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 19 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Matyáš Beer z 5. B (37 bodů), 2. místo Jan Privarčák z 5. A (35 bodů) a 3. místo Michal Kycl z 5. A, Tadeáš Ondráček z 5. B a Kristýna Hošková z 5. B (34 bodů). V kategorii 6. a 7. tříd bylo možné maximálně dosáhnout 50 bodů. Úspěšným řešitelem se stal každý žák, který získal alespoň 35 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 39 žáků. Na pomyslný nejvyšší stupeň vystoupil Tomáš Gruber z 6. třídy (48 bodů), 2. místo zaujali Linda Ráheľová ze 7. A a Filip Major ze 7. B (46 bodů) a na 3. místě Jan Všianský ze 7. B (45,5bodů). Všem nejúspěšnějším řešitelům blahopřejeme a do městského kola na ZŠ Kuldova počátkem března přejeme hodně úspěchů! Mgr. Helena Hanousková, Mgr. Anna Široká a PaedDr. Zdeňka Bučková ZŠ Kamínky

Žádné komentáře.

Vyhledávání

Do konce prázdnin zbývá: