Školní výlet 8. třídy na Pálavu

        V krásném prostředí Dyje a Pavlovských vrchů se uskutečnil výlet žáků 8. třídy. Setkali jsme se na vlakovém hlavním nádraží v Brně a vlakem a později autobusem jsme se dopravili do Campu Pálava v obci Nové Mlýny. A výlet začal zostra, čekaly nás nafukovací kánoe a plavba do Lednice. Obavy z nechtěné koupele po chvíli vystřídal strach z velké dřiny. Dyje v těch místech příliš neteče a celá cesta byla hlavně o pádlování, pro některé i o držení přímého směru plavby. Na koupel v řece přece jen došlo, ale většinou se jednalo o dobrovolné ochlazování v pekelné sluneční výhni. Asi po 5 hodinách jízdy jsme se konečně ocitli v Lednici a dali si zasloužený oběd a občerstvení v podobě zmrzliny a studených nápojů. Odpoledne a večer jsme se pustili do sportovních her v kempu. Nejvíce nás zaujal plážový volejbal, v našem podání spíše plácaná. Noc uběhla velmi rychle a ráno po snídani následoval přesun autobusem do Dolních Věstonic. Po návštěvě místního archeologického muzea jsme vyrazili na Pálavu. Klikatící se cesta nás kolem nezralého vína vedla k Dívčím hradům. A z kopce to opravdu nebylo. Odměnou se nám naskytly nádherné výhledy na jezera, včetně trčícího kostelíku v zatopené obci Mušov. Následoval okruh po Pavlovských vrších a další hezké výhledy do krajiny. V Pavlově, kam někteří žáci dorazili z posledních sil, následoval oběd a odpočinek. Autobusem jsme se vrátili zpět do kempu. Po vzpamatování se z náročné cesty následovala večeře a další sportovní aktivity – fotbal, badminton, volejbal. Večer se vyvedl při zpěvu u vyladěné kytary a táboráku se špekáčky. Spát se nikomu moc nechtělo, ale denní režim je neúprosný. Třetí den, a zároveň poslední, se nesl ve znamení odpočinku a určitých sportovních zážitků. Z nich dominovala velká vodní bitva s nafukovacími balonky plněnými vodou, do které se většina žáků dobrovolně zapojila. Po obědě následoval úklid a odjezd do Brna. Myslím, že během tří dnů se nikdo nenudil, zážitků bylo plno. Počasí nás potrápilo jen velkým horkém, které vysávalo energii. Všichni žáci se během výletu skvěle chovali a prokázali fyzickou zdatnost a psychickou odolnost. Uvidíme, čím navážeme příští rok, nuda v Brně to snad nebude. Mgr. Josef Pohanka FOTOGALERIE

Žádné komentáře.

Vyhledávání

Do konce prázdnin zbývá: