Škola v přírodě na Sykovci

20.5.2019 20:47 • autor:

Letošní školu v přírodě s podtitulem TOULKY ČESKOU HISTORII prožili žáci 4. A a 4. B  na Sykovci. I přes na první pohled nepříznivé počasí si ji aktivně užili. Každý den plnili ve svých týmech řadu sportovních úkolů a netradičních činností, do kterých se všichni plně ponořili, aby získali co nejvíce bodů pro svoji skupinu. Dramatizovali báje a pověsti, tančili na hudbu středověkých trubadúrů, účastnili se turnajových klání ve zdatnosti, zručnosti, znalosti, zpěvnosti a zábavnosti. Na vycházkách objevovali betonové sochy Michala Olšiaka, sbírali byliny našich luk a lesů, které potom určovali a tvořili herbáře. Zlatým hřebem ŠvP byla soutěž ve sportovním rybaření na rybníku Sykovec, povídání s rybáři a ulovení 8 kilového kapra. Zpáteční cesta do Brna byla zpříjemněna návštěvou hradu Pernštejna, který nás svou majestátností nedobytného hradu všechny okouzlil.

PaedDr. Zdeňka Bučková