Ze života školy

Fotografování ke Dni matek

Photodienst V pátek 8.4.2016 proběhne na škole fotografování zájemců ke Dni matek. Focení provede firma Photodienst dle zobrazené nabídky. Sobor fotografií „Portrét“ za 200,- Kč, soubor fotografií „Postava“ za 200,- Kč nebo oba soubory za 300,- Kč.

Vedení školy

Pozvánka na JARMARK

„Kočičiny“ ve ŠD

Ve středu 24. 6. jsme shlédli představení „Kočičiny“ herců divadla Radost. Pohádka se nejen dětem, ale i vychovatelkám velmi líbila. Doufáme, že k nám zase brzy zavítají.

Empík cyklista

V průběhu celého školního roku 2014/2015 se žáci 4. tříd ze ZŠ Kamínky účastnili výuky dopravní výchovy pod názvem EMPÍK CYKLISTA pořádané Městskou policií Brno. Teoretické bloky se konaly v učebnách školy a praktickou část děti absolvovaly přímo na kole na dopravním hřišti.

Závěrem celého projektu bylo testování získaných znalostí a dovedností žáků 4.tříd z celého Brna. Ti žáci, kteří dosáhli potřebného počtu bodů, získali PRŮKAZ CYKLISTY a nejlepší z nich i věcné ceny a diplomy.

V celkovém hodnocení se ZŠ Kamínky umístila na krásném 2. místě a děti ze 4.A a 4.B byly pozvány na slavnostní vyhlášení soutěže na brněnský Velodrom, kde jim byl předán stříbrný pohár. Mimo jiné zde shlédly zajímavý doprovodný program připravený záchranným systémem Brno.

Mgr. Barbora Čápová

Fotogalerie: Celý příspěvek

Úspěchy korfbalistů neznají hranic

V sezóně 2014/2015 slaví náš korfbalový klub KK Nový Lískovec velké úspěchy. Týmy jsou složené ze současných a bývalých žáků ZŠ Kamínky a ve starších hrají i 4 hráči z druhého korfbalového brněnského klubu. Starším žákům se podařilo dotáhnout skvělou základní část do vítězného konce i v play off. Před vynikající fanouškovskou podporou na domácí půdě vyhráli mistrovský titul. Mladší žáci, kteří nás překvapili již ve čtvrtfinále postupem mezi nejlepší 4 týmy, získali bronzové medaile. V semifinále podlehli po boji suverénu soutěže z Prostějova, ale v souboji o třetí místo jasně přehráli Náchod.

V sobotu 30. 5. se mladší žáci zúčastnili Turnaje v písku, který v Komíně pořádal druhý brněnský klub. Turnaj za účasti Nového Lískovce, Brna A a B, Náchodu a Kolína jsme vyhráli a zaslouženě převzali pohár i diplom. Turnaje v kategorii mini žáků se účastnili i naši prckové, kteří teprve tým za pochodu skládají. Odvedli výborné a obětavé výkony pod vedením Vladimíra Přichystala, ale k vítězství to nestačilo. Každopádně to všechny vede k další poctivé práci na tréninku.

V pátek 5. 6. jsme odjeli s týmem starších a mladších žáků na Český pohár žáků v korfbalu do Náchodu. Jedná se o jediný oficiální venkovní turnaj pořádaný Českým korfbalovým svazem. V sobotu se odehrály zápasy ve skupinách. Oba naše týmy všech 6 zápasů ve svých kategoriích vyhrály a po zásluze obsadily první místa ve své tabulce. V neděli dopoledne jsme nastoupili k semifinále. Mladší porazili hladce Náchod a starší si poradili s Kolínem. Později ve finále mladší zdolali Brno a starší vybojovali výhru nad Šenovem. Nezbývalo než převzít poháry, medaile a diplomy a odjet domů. Je třeba poděkovat zejména hráčům, kteří zvládli všechny zápasy za velkého horka a nezaváhali ani proti jedinému soupeři.

Všichni už se těšíme na zasloužený odpočinek, který začne přesně 1. 7. 2015. Před sebou máme další cíle, které začneme naplňovat už od 15. 8. 2015, kdy startuje týdenním soustředěním v Žarošicích příprava na příští sezónu. Srdečně zveme i nováčky, aby tento sport vyzkoušeli. Buď přímo na soustředění, nebo od září na trénincích na ZŠ Kamínky.

Josef Pohanka

Fotogalerie: Celý příspěvek

Dopravní soutěž mladých cyklistů – městské kolo

V městském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů jsme se umístili na krásném 2. místě. Zasloužili se o to vybraní žáci 4. tříd Filip Nippert, Tomáš Gruber, Lucie Fibichová a Diana Čípová. Soutěž spočívala v teoretickém dopravním testu, jízdě na kole podle pravidel silničního provozu,  jízdě zručnosti, první pomoci a orientaci na mapě. Gratulujeme našemu čtyřčlennému týmu  k tomuto skvělému výsledku!

Mgr. Renata Halámková, Mgr. Barbora Čápová

Fotogalerie: Celý příspěvek

Školní akademie 2015

IMG_9218 I letos byla první polovina května ve znamení vrcholících příprav na školní akademii. Děti na prvním stupni pod vedením svých vyučujících dotahovaly do finální podoby jednotlivá čísla programu, probíhaly kostýmové zkoušky, do kterých byli nezřídka zapojeni i rodiče, dokončovaly se rekvizity, promýšlelo se pořadí jednotlivých vystoupení …

Vychovatelky ve školní družině rovněž intenzivně spolupracovaly a zdokonalovaly s dětmi vše možné i nemožné. Na naší škole  v podstatě platí francouzská fráze „Za vším hledej ženu.“, kterou jsme si mírně upravili: „Za vším ve spojení se školní akademii hledej vychovatelku I. Sedláčkovou“. Ta se totiž každoročně v největší míře podílela na řadě scénářů ke scénkám, choreografii tanečních vystoupení, výběru písniček i samotnému nacvičování.

Přípravy žáků na druhém stupni se vyznačovaly nejen kreativností, ale i vysokou mírou samostatnosti. Jejich třídní učitelé spíše vytvářeli „časoprostorové“ zázemí a ochotně asistovali vůdčím osobnostem tříd, které se ujaly nelehké organizační práce. O to zajímavější pro učitele bylo sledování, v jakých skocích se vše vyvíjí ke zdárnému konci.

Ve vyzdobené tělocvičně (p. uč. L. Dědáková) pak generální zkouška ukázala, jak jsou naše děti šikovné a že opět bude z čeho vybírat. Tady se také předvedli i ti, kteří si svá vystoupení chystali s velkým předstihem pod profesionálním vedením v rámci uměleckých škol nebo středisek volného času.

A jak dopadl skutečný „Den D“? Výborně! Diváci nešetřili potleskem a chválou, protože i letos se bavili vtipnými replikami scének, obdivovali taneční kreace, naslouchali hudebním interpretům a žasli při artistickém vystoupení. A co víc? Díky technickému štábu z řad žáků (Denisa Kmoníčková, Kateřina Janečková a Vladimír Mureso) pod vedením pana učitele V. Schreibera máme možnost si akademii znovu živě připomenout, kdykoli se nám zlíbí, neboť existuje jak její audiovizuální záznam, tak i velké množství fotografií.

Mgr. Jana Říhová

Fotogalerie:  Celý příspěvek

Sběr papíru

Sběr s panem Popelou

V týdnu od 25. 5. do 29. 5. 2015 v době od 7.00 každý den bude opět probíhat sběrová akce – sběr starého papíru se společností ASA – sběr papíru s panem Popelou.
Letáček je vyvěšen u hlavního vchodu a ve všech třídách. Výsledky jednotlivých žáků i tříd budou prezentovány ve vestibulu a na webových stránkách školy.
Těšíme se na hojnou účast a vynikající výsledky.

Mgr. Pavel Petr

Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 7.5.2015 se obě třídy čtvrťáků (4.A, 4.B) vypravily do našeho hlavního města. Těšili jsme se všichni – děti i dospělí. Za jediný den jsme toho viděli opravdu hodně – Vyšehrad, Národní divadlo, Karlův most… Lanovkou jsme  vyjeli na Petřín, nenechali jsme si ujít ani zrcadlové bludiště. Staroměstské náměstí jsme stihli ne za 5 minut 12, ale za 5 minut 3, takže jsme viděli Orloj v plné parádě. Nakonec jsme si prošli Václavák. Naše exkurze Prahy byla zakončena u Svatého Václava na koni, odkud jsme se metrem přemístili na Florenc. Zhodnocení – vskutku vydařený den! Děkujeme našemu průvodci Tomáši Holíkovi za perfektní naplánování trasy a skvělý výklad.

Mgr. Renata Halámková, Mgr. Barbora Čápová

Fotogalerie: Celý příspěvek

Mezinárodní taneční festival

V pátek 17. 4. 2015 se děvčata tanečního kroužku ŠD Kamínky zúčastnila tanečního festivalu v Brně. Tento festival navštěvujeme téměř každý rok. Letos se nám podařilo přivést pohár za 3. místo v kategorii mladších a za 1.místo v kategorii starších dětí. Na festival děvčata přijeli podpořit rodiče, ale také učitelé a vychovatelky ze školy. Choreografii s nimi secvičila Sabina Václavíčková. Všichni jsme si celou akci užili a děvčatům k úspěchu gratulujeme.

Ivana Sedláčková, Jana Holíková, Jaroslava Válková,
Hana Kašpárková, Anna Široká, Václav Schreiber

Fotogralerie:  Celý příspěvek

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 30.4.2015 se na naší škole uskutečnila Dopravní soutěž mladých cyklistů – jízda zručnosti. Zúčastnili se jí žáci 4. a 5. tříd. Dříve, než se  žáci vypravili na hřiště, aby předvedli své praktické dovednosti na kole, absolvovali teoretický dopravní test. Zde řešili různé dopravní situace, křižovatky, poznávali dopravní značky. Nejlépe si vedli v obou disciplínách Tomáš Gruber (4.A), Filip Nippert (4.B), Lucie Fibichová (4.B) a Diana Čípová (4.A) Tito výherci  budou naši školu reprezentovat  na konci května v celoměstském kole pořádaném Městskou policií Brno. Gratulujeme a přejeme hodně  úspěchů  v městském kole.

Mgr. Renata Halámková

 

Keramická dílna s rodiči ve třídě 2.C

V úterý dne 17.března se v odpoledních hodinách sešli rodiče, sourozenci, kamarádi a přátelé třídy 2.C na společném výtvarném tvoření – keramické dílně. Všichni si ve velmi přátelské atmosféře vyráběli svůj keramický výrobek. Námětem pro všechny byla jarní miska se lžící. Velké poděkování patří všem maminkám a babičkám za přichystané drobné občerstvení. S dětmi se již těšíme na další výtvarné dílničky.

Mgr. Lenka Brabcová

Fotogalerie: Celý příspěvek

Korfbalová liga finišuje

V uplynulých dnech skončily týmům starších i mladších žáků základní části v korfbalových ligách. S velkými nadějemi vyhlížíme finálové dny v obou kategoriích. Starší žáci prošli celou sezonou základní části naprosto vynikajícím způsobem. Celkem sehráli 17 zápasů, neztratili ani bod a obsadili první místo v tabulce. Ve čtvrtfinále si poradili se staršími žáky Prostějova 13:4. V neděli 3. 5. 2015 organizuje náš klub KK Nový Lískovec Brno v této kategorii finálový den. Čtyři nejlepší týmy v České republice zde odehrají dva semifinálové zápasy a následně souboj o třetí místo a na závěr finále. Cíle pro naše družstvo máme jen ty nejvyšší. Zveme všechny do haly ZŠ Evropská na Čejkovické 10 na Vinohradech. Zápasy začínají v 11 hodin 15 minut.  Celý příspěvek

Čertovská Noc s Andersenem na ZŠ Kamínky

I letos probíhala na naší škole Noc s Andersenem. Již patnáctý ročník této akce byl věnován pohádkám Jana Drdy. Pozvali jsme rodiče na čertovské vystoupení, zpívali písně, přednesli báseň o čertech a zahráli si divadlo.
Dlouho jsme se těšili na noc, kterou strávíme ve škole. Plnili jsme pohádkové úkoly, vymýšleli moderní pohádky, hráli hry a nakonec nás čekala stezka odvahy noční školou. Až kolem půlnoci jsme se dostali ke spánku a zalezli do spacáků, ale spát se nám nechtělo a tak jsme si ještě dlouho po půlnoci povídali s kamarády.
Ráno jsme se sbalili, posnídali výborné buchty od maminek a pochutnali si na vynikajícím dortu a s pamětním listem se rozcházeli domů. Moc jsme toho za noc ve škole sice nenaspali a museli jsme to druhý den všichni dohánět,ale vůbec jsme toho nelitovali.Byl to prima zážitek.

Žáci 5.A, Anna Široká, Jana Holíková, Ivana Sedláčková

 Fotogalerie:  Celý příspěvek

Němčina nekouše

V úterý 31.března 2015 měli žáci 7., 8. a 9. ročníků učící se na naší škole německý jazyk možnost prožít si netradiční hodinu němčiny. Díky jazykové animaci a lektorce z organizace Tandem si tak prohloubili již získané znalosti a někteří odbourali i ostych z užívání jazyka. To vše proběhlo zábavnou a hravou formou.
Jako škola budeme i nadále spolupracovat s koordinačním centrem česko – německých výměn mládeže Tandem. Dalším naším cílem je najít německou partnerskou školu k dopisování mezi žáky v cizím jazyce.

Mgr. Barbora Čápová

Fotogalerie: Celý příspěvek

Výborné umístění našich žáků v městském kole soutěže Babylon

V úterý 17. března se na ZŠ Kuldova konalo městské kolo soutěže ve čtenářské gramotnosti s názvem Babylon aneb rozumíme si? I naše škola zde měla své zastoupení. Vítězové školního kola se utkali se svými dovednostmi s žáky brněnských základních škol. Výsledky některých z nich patřily v konkurenci základních škol z celého Brna k těm nejlepším.

Kategorie 5. tříd:
Eliška Přichystalová, 5.B – 6. místo
Monika Búřilová, 5.B – 7. místo

Kategorie 6. a 7. tříd:
Prokop Štěpánek, 6. třída – 2. místo
Roman Dolníček, 7.B – 9. místo

Všem žákům k jejich úspěchu srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Podrobnější přehled úspěšných řešitelů:
poradi_2015_mesto_kategorie_5
poradi_2015_mesto_kategorie_67

Mgr. Helena Hanousková

Svačinky pro děti

ILUSTRAČNÍ FOTO:
příklad svačinky
příklad svačinky
příklad svačinky
příklad svačinky
příklad svačinky
příklad svačinky
příklad svačinky
příklad svačinky
Od 1. dubna 2015 bude poskytovat školní jídelna dopolední svačiny pro žáky naší školy. Cena jedné svačiny je 15,00 Kč. Výdej bude probíhat ve školní jídelně v době od 9,40 do 10,00 hod. Žák nemusí svačiny odebírat každý den, ale podle svého výběru nebo stravovacích zvyklostí. Svačiny může mít také ten, který NEODEBÍRÁ obědy.

Platba a objednávka svačin je stejná jako u obědů. Na základě přijaté platby se přihlásí dané období. Jestliže má strávník přihlášené obědy i svačinky, je kredit rozdělen poměrně mezi obědy i svačinky. U zaregistrovaných strávníků se nic nemění, pouze si navýší částku k platbě stravného o cenu svačin. U nových strávníků je třeba se zaregistrovat (obdrží variabilní symbol pro platbu stravného) a zakoupit čipovou kartu za Kč 35,00, která slouží k výdeji stravy. Objednávka svačin (přihláška, odhláška) je nejpozději den předem do 13,30 hod. a to buď OSOBNĚ U P.VEDOUCÍ šj, telefonicky, e-mailem nebo na www. strava.cz (spuštěno od 1. 4. 2015).

Pro přihlášení odběru svačin je třeba vyplnit a podepsat formulář, který bude rozdán žákům. Bez řádně vyplněného formuláře není možné žáka ke svačinám přihlásit.

Příklad svačin:
Chléb zrníčkový, pomazánka tuňáková, zelenina, nápoj
Knuspi, pomazánkové máslo, banán, mléko
Šlehaný kakaový jogurt, rýžový chlebíček, hruška, čaj
Jogurt s müsli a ovocem, nápoj
Obložený toustový chléb (strouhaný sýr Gouda, okurek, paprika), mléko
Chléb Beskyd, šunková pěna, cherry rajče, ovocná šťáva
Chléb Zábrdovický, pomazánka masová, zelenina, nápoj
Vánočka, medové máslo, hrozen, bílá káva
Chléb kmínový, pomazánka z rybiček, zelenina, nápoj
Rohlík, pomazánka tvarohová s pažitkou, ovoce, mléko
Tvarohový závin, ovoce, kakao
Chléb Zábrdovický, žervé, zelenina, nápoj

Réva na Kamínkách

Stalo se už tradicí, že naši školu opět navštívila cimbálová muzika Réva. Žáci a žákyně I. a II. stupně se shromáždili ve školní tělocvičně, aby se stali diváky hudebního pořadu, ve kterém si mohli rovněž i několikrát zasoutěžit. Přestože se jednalo o cimbálové seskupení s typickými lidovými nástroji, zaposlouchali se díky jeho hudebním ukázkám nejen do lidové hudby, ale slyšeli také i ukázky úplně jiného Celý příspěvek

Soutěž Babylon aneb “Rozumíme si?“

V únorovém týdnu těsně před jarními prázdninami na ZŠ Kamínky proběhlo školní kolo soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Všichni žáci 5. – 7. tříd se zapojili do soutěžního klání ve dvou kategoriích. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na město Brno, jeho vznik, etymologii názvu a návštěvu jedné z dominant našeho města – Špilberku.

V kategorii 5. tříd bylo za stoprocentní výkon stanoveno 20 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 12 bodů. Nejúspěšnějšími řešiteli Celý příspěvek

Po stopách lovců mamutů

V pátek 20.2.2015 se žáci 4.A a 4.B vydali do pavilonu Anthropos. Na prohlídce se dozvěděli spoustu zajímavých informací o pravěkých lidech, jejich způsobu života i o lovení mamutů.   Celý příspěvek

Úspěšní matematici z Kamínek

Žáci naší školy se zúčastnili MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY, která se konala 21.1. 2015 na ZŠ Křídlovická. Lukáš Kycl z 5. B vyřešil všechny matematické úlohy a s plným počtem bodů obsadil vynikající 1. místo. Linda Ráheľová z 5.A získala 5. místo. Blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů nejen v matematice.

Mgr. Anna Śiroká

Fotogalerie:  Celý příspěvek

XX. ročník pěvecké soutěže KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK

Karlovarský skřivánek

Naše škola uspořádala dne 11. února 2015 pod garancí MgA. Blanky Morávkové oblastní kolo XX. ročníku soutěže v sólovém zpěvu „Karlovarský skřivánek“. Soutěže se zúčastnilo 25 dětí ze škol brněnských a blízkého okolí. Každý soutěžící zpíval dvě písně – první byla píseň národní či zlidovělá a druhá píseň libovolná.
Celé dopoledne se školou nesly překrásné tony písní v podání malých zpěváků, na které bedlivým okem dohlížela odborná porota. Byla to již zmíněná MgA. Blanka Morávková, profesorka na brněnské konzervatoři, dále Jana Matysová, bývala zpěvačka pop music a nyní také učitelka na brněnské konzervatoři. Třetí porotkyní byla Mgr. Helena Hanousková, učitelka hudební výchovy na naší škole.
Po přednesení písní musela porota posoudit odvedené výkony a rozhodnout o pořadí soutěžících. V kategorii mladších žáků se na prvním místě umístily Nela Štěpánková a Tereza Marková z naší školy, na druhém místě skončily Veronika Havlíčková ze ZŠ Vedlejší a Kateřina Brázdová ze ZŠ Slovanské náměstí, třetí místo obsadila Eliška Dvořáková ze ZŠ Jehnice. V kategorii starších žáků se na prvním místě umístili Jáchym Šíma ze ZŠ Laštovkova, Adéla Prostějovská z Gymnázia Křenová a Šimon Hanáček ze ZŠ Přemyslovo náměstí, na druhém místě skončily Barbora Valešová z Biskupského gymnázia a Ludmila Rousová ze ZŠ Šlapanice, třetí místo obsadily Marie Kopřivová ze ZŠ Holzova a Barbora Borková ze ZŠ Kotlářská.
Soutěžící, kteří se umístili na prvních místech postupují do národního finále, které se koná 23. – 25. 3.2015 v ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, Šmeralova 15. Všem postupujícím a hlavně našim žákyním přejeme krásný zážitek a hodně úspěchů v tomto celostátním kole.

Mgr. Pavel Petr

Účast v okresním kole Olympiády českého jazyka

Skvělý úspěch dosáhla žákyně 9. třídy Adéla Pospíšilová, která získala 5. místo v okresním kole Olympiády českého jazyka. V soutěžním klání se utkala se svými dovednostmi nejen s žáky a žákyněmi základních škol, ale také se studenty víceletých gymnázií.

Blahopřejeme a do krajského kola, které se uskuteční letos na jaře, přejeme mnoho štěstí a úspěchů.

Mgr. H.  Hanousková, Mgr. L. Dědáková

Beatles aneb Žlutá ponorka

Druhé pololetí letošního školního roku zahájili žáci a žákyně 8. ročníku návštěvou divadelního představení v loutkovém divadle Radost. Tentokrát se prostřednictvím známých písní legendární skupiny Beatles ocitli v 60. letech 20. století, kdy svět sice rozdělovala železná opona, ale kdy zároveň došlo k relativnímu politickému i společenskému uvolnění. Naši „osmáci“ odcházeli z divadelní inscenace příjemně naladěni a těší se na další návštěvu oblíbeného brněnského divadla.

Mgr. H. Hanousková

Bruslím, bruslíš, bruslíme…

Zima se pomalu chýlí ke konci, po sněhu ani památky, ale na zimní sporty nezapomínáme. Proto jsme vyrazili s žáky ZŠ Kamínky bruslit na kluziště u Olympie a užili si chvíle na ledě.
Někteří si bruslení vyzkoušeli poprvé, jiní se zdokonalovali v technice nebo si zahráli hokej.

Učitelky ZŠ Kamínky

Celý příspěvek

Návštěva Hvězdárny a planetária Brno

S dětmi 3. A a 3. B jsme se vypravily do Hvězdárny a planetária na Kraví hoře v Brně. I přes nepřízeň počasí jsme se na program s názvem Astronaut moc těšily. V sále digitária v poloze téměř ležno jsme se vydaly na fantastickou cestu vesmírem. Pozorovaly jsme postavení hvězd a souhvězdí v určitých ročních obdobích. Pak na palubě raketoplánu jsme prozkoumávaly Mezinárodní kosmickou stanici, nahlédly jsme do astronautova těla a pochopily jsme, jak těžké je dobýváni vesmíru a jaká nebezpečí přináší pobyt na oběžné dráze.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Jana Zukalová

 

Putování po USA

Dne 15. 1. 2015 se žáci II. stupně a někteří žáci I. stupně zúčastnili v rámci anglického jazyka besedy „Putování po USA“. Své zážitky z cest po západu USA nám poutavou formou vyprávěl Mgr. Karel Kocůrek, který Státy procestoval.

Jeho vyprávění probíhalo v anglickém jazyce, pro mladší žáky občas přidal český překlad. Děti měly možnost vidět díky videu a fotkám města a přírodní krásy západu USA. „Navštívili jsme“ například San Francisco, Los Angeles, San Diego, Las Vegas, národní parky.

Žáky nejvíce zaujaly praktické rady, které by se jim při jejich pobytu v USA mohly hodit. Opět si uvědomili, že dobrá znalost angličtiny je důležitá nejen v profesním životě, ale také při cestování a poznávání cizích zemí.

Mgr. Kateřina Gorniaková, Mgr. Jiří Melichar, Mgr. Lucie Ziembová

Děti ze 2. tříd v literárně-výtvarné soutěži

V letošním školním roce se žáci 2. tříd ZŠ Kamínky zapojili do výtvarně-literární soutěže „S Donem“. Děti četly knihu Saši Sandras „Ledňáčci a jejich kamarádi“, navštívily divadelní představení v Mahelově divadle, o kterém namalovaly obrázek. Rovněž odpovídaly na otázky související s přečtenou knihou. Dne 13. ledna se Celý příspěvek

Přihláška na SŠ pro školní rok 2014/2015

Pro zjednodušení vypisování předmětů na přihlášku jsme vám připravili šablonu. Do přihlášky je potřeba podle vysvědčení doplnit povinně volitelné předměty. Průměr známek bude vyplňovat třídní učitel.

Stažení přihlášky

Mgr. Lenka Doležalová

Vánoční koncert

K vánoční atmosféře zcela jistě přispěla i návštěva koncertu. Všichni žáci I. a II. stupně naší školy se v posledním předvánočním týdnu zúčastnili vánočního koncertu, který se uskutečnil v Konventu Milosrdných bratří.  Muzikanti ze souboru Musica animae spolu s žesťovým kvintetem zahráli řadu vánočních koled. Součástí programu bylo tematické průvodní slovo zachycující význam a průběh adventního období a samozřejmě Vánoc. Koncert se dětem líbil a určitě dobře naladil na blížící se vánoční prázdniny.

Mgr. Helena Hanousková

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

7. 11. 2014 proběhlo školní kolo 41. ročníku Olympiády v českém jazyce. Tato akce je každoročně určena pro zájemce z řad žáků osmých a devátých tříd. Letos se zúčastnilo celkem 22 žáků, 12 žáků z osmého ročníku a 10 žáků z devátého ročníku. Poděkování patří všem soutěžícím a velká gratulace náleží vítězce Adéle Pospíšilové, žákyně deváté třídy, která postupuje do městského kola. Přejeme hodně štěstí. Podrobnější přehledy výsledků se nacházejí v přiložené tabulce.

Mgr. Helena Hanousková, Mgr. Lucie Dědáková

Tabulka Celý příspěvek

Finále hry Košík plný rozumu

Dne 18. 11. 2014 se žákyně naší školy zúčastnily finále turnaje v deskové hře Košík plný rozumu. Jedná se o vědomostní hru, která vyžaduje hlubší znalosti z oblasti zdravé výživy.

Do národního kola, které se konalo v Praze, postoupily z krajského kola tyto žákyně: Klára Vavrysová z 5.A, Kristýna Muresová z 6. třídy, Lenka Pospíšilová ze 7.A, Silvie Koubková z 8. třídy.  Celý příspěvek

Městské kolo matematické soutěže MATESO

Dne 12. 11. 2014 se žáci pátých tříd, kteří se stali úspěšnými řešiteli školního kola, zúčastnili městského kola MATESO na ZŠ Kuldova. Klára Vavrysová z 5.A byla úspěšnou řešitelkou školního kola, Lukáš Kycl, Monika Búřilová, Eliška Přichystalová a Jan Všianský z 5.B byli úspěšnými řešiteli městského kola. Lukáš vybojoval krásné 2. místo! Gratulujeme! Všem zúčastněným děkujeme.

Mgr. Lucie Ziembová

Nepokoušej osud

V pátek 28.11. 2014 se skoro celý druhý stupeň zúčastnil preventivní akce, která se příznačně jmenovala Nepokoušej osud. Tato akce se konala v rámci celé ČR ve spolupráci s Policejním prezidiem.

Preventivní beseda se konala v aule Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Byl zde rozebírán problém hazardu, drog, alkoholu a samozřejmě sociálních sítí. Této akce se mimo Policie České republiky, která byla zastoupena Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje, také zúčastnil Michal Hudček (účastník superstar). Tato známa osobnost vykládala své zážitky spojené se showbusinessem a problematikou alkoholu, drog a hazardu.

Myslím si, že tato beseda, která byla konána formou zábavné show, byla pro děti přínosem a opět si mohly uvědomit, že drogy, alkohol a ostatní problémy není dobré brát na lehkou váhu.

Mgr. Kateřina Gorniaková

Halloween

Koncem měsíce října si žáci z 5.A a 5.B v hodinách anglického jazyka připomněli anglosaský lidový svátek – Halloween.
Děti se na chvíli proměnily v čarodějky, duchy, kostlivce a jiná strašidla. Chodily po třídách s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu ) a „koledovaly“ si o sladkosti. Poté si celý den zpříjemnily zajímavými soutěžemi a hrami.  Celý příspěvek

Přednáška o HPV

V úterý 25. 11. 2014 proběhla u nás na škole přednáška o HPV (lidských papilomavirech). Přednášky se zúčastnily děti z osmého a devátého ročníku. Přednášku spojenou s prezentací měla paní Drahoslava Stehlíková, DiS. ve spolupráci s organizací o.s.Abatop, Nová Generace a o.s. LANO, F nadace. Paní Stehlíková vychází z dlouholeté praxe v oblasti onkologického screeningu.

Cílem této přednášky bylo Celý příspěvek

Moravské zemské muzeum

Ve středu 19.11.2014 navštívili žáci 4.A Moravské zemské muzeum.  Na programu ale nebyla pouze prohlídka expozic. Dětí se po příchodu do muzea ujaly studentky Masarykovy univerzity a formou interaktivní výuky jim představily látku týkající se zvířat žijících v lese. Program nesl název Průvodce mysliveckými zkouškami Celý příspěvek

Fauna v Moravském muzeu

Dne 11.11.2014 jsme byli v Moravském muzeu v Brně na výukovém programu FAUNA. Viděli jsme hodně druhů ptáků a jiných lesních zvířat. Plnili jsme zajímavé úkoly – zjišťovali jsme, čím se živí a jestli spí zimním spánkem nebo ne. Bylo to super a moc se nám to líbilo.

Žáci 4.B

Beseda s Josefem Klímou

Ve čtvrtek 5. 11. 2014 jsme se zúčastnili v Divadle Bolka Polívky v centru našeho města zajímavé přednášky Josefa Klímy na téma „Zločin kolem nás“. V hledišti se shromáždilo mnoho tříd z různých škol, nevyjímaje vyšší ročníky škol základních. Veřejnosti je Josef Klíma dobře znám jako autor a protagonista investigativních televizních pořadů – Na vlastní oči, Očima Josefa Klímy a dalších. Častým tématem jeho televizních scénářů bývají známé kriminální příběhy ze současnosti a vůbec otázky související s trestnou činností a s tím, jak se s  ní společnost vyrovnává.  Celý příspěvek

I v osmičce v Radosti

Už se stalo nepsanou tradicí, že každý rok se stáváme návštěvníky loutkového divadla Radost. Ne jinak tomu bylo i v letošní osmé třídě. V říjnu jsme zhlédli divadelní představení s názvem Kytice, souboru několika z balad Karla Jaromíra Erbena, snad nejoblíbenější básnické sbírky 19. století. Do souboru Erbenových baladických příběhu jsme pronikli i ve škole, v hodinách literární i hudební výchovy. A nyní jsme měli možnost spatřit některé z nich i v dalším ztvárnění, tentokrát v divadelním prostředí, které pracuje s rozmanitými výrazovými prostředky – slovem, scénickým obrazem, loutkami, písněmi i „živou“ hudbou. Mladší diváci, ale nakonec i maličko my velcí, jsme občas měli pocit strachu, neboť se zde objevovaly i tak trochu hororové motivy, v nichž se člověk setkává s působením temných a tajemných sil a bytostí. Někteří z nás poznali i filmové zpracování. Určitě to bylo velmi zajímavé porovnání a školní četba se pro mnohé z nás stala daleko přitažlivější.

Žáci 8. ročníku ZŠ Kamínky

Opět nás navštívil pan Kocůrek

V pátek 17. října a 24. října do naší školy zavítal po dvou letech cestovatel a hudebník Karel Kocůrek spolu se svou manželkou. V interaktivní učebně předvedli skupinám žáků I. i II. stupně ZŠ Kamínky např. pastýřkou hudbu, hudbu severoamerických indiánů či známé skladby pro housle a písně s kytarou. Samotný koncert byl doplněn o zajímavou výstavku Celý příspěvek

Návštěva KFC – profesní orientace 9. ročník

Dne 25. 9. 2014 jsme byli pozváni do KFC na Nádražní ulici v Brně. Náplní našeho programu byla prohlídka kuchyně a informace z historie. Přivítal nás Pavel Duchan a zavedl nás na naše rezervovaná místa. Na úvod jsme všichni dostali pití zdarma. S naším transparentem, kde bylo logo KFC, jsme se vyfotili, a potom jsme se rozdělili do tří skupin po osmi lidech. Následovala prohlídka kuchyně. Na začátku prohlídky jsme se dozvěděli o historii KFC, kdo ho založil ale i různé informace o zpracování potravin. Viděli jsme různé druhy Celý příspěvek

Sázeli jsme lípy

Podzim je ideální doba pro sázení stromků. Proto jsme se zapojili do projektu Enviromentální vzdělávací programy Rezekvítku pro jihomoravské školy a vydali se sázet lípy do biokoridoru v Medlánkách. Předtím jsme si povídali Celý příspěvek

Proč máme rádi podzim?

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,
vzhledem k situaci, která se odehrála v úterý 14.10.2014 Vás upozorňujeme na možnost vzniku nebezpečné situace pro Vaše dítě. Byla spatřena osoba, která kontaktovala žáka naší školy v odpoledních hodinách při cestě ze školy domů a činila mu nevhodné návrhy. Žák situaci vyřešil tím, že od osoby odešel.
Prosím o poučení Vašich dětí, jak se v těchto případech zachovat a jak postupovat. Současně proběhne poučení žáků i ve škole, celá záležitost byla nahlášena na Policii ČR.

Děkuji za spolupráci a věřím, že se taková situace již v okolí naší školy nebude opakovat.

Mgr. Pavel Petr, ředitel školy

Mladší žáci zahájili korfbalovou sezónu

V sobotu 4.10. 2014 jsme vycestovali s týmem mladších žáků do Kutné Hory k prvním zápasům v lize. Vezli jsme s sebou 14 hráčů, z nich skoro polovina byli nováčci. Kluky zastupovali Aleš Tolar, Adam Tolar, Adam Facek, Lukáš Smetana, Andreas Tzimas a  David Antoš. Holky byly ve složení Lenka Pospíšilová, Nela Kubů, Katka Kratochvilová, Bára Němcová, Míša Petříková, Magda Cupáková, Eva Prochová a Vanessa Pokorná. Úvodní zápas jsme odehráli proti Českým Budějovicím. Nevyšel nám vstup do utkání. Prohrávali jsme brzy 0:3. Během zápasu ze sebe hráči otřepali trému a začali lépe bránit a snižovat skóre. Zvláště ve druhém poločase jsme soupeře Celý příspěvek

Úspěšní cyklisté

Žáci naší školy Ondřej Navrátil a Petr Chalupka z 5.A  patří mezi nejlepší mladé cyklisty v Brně. Získali průkaz cyklisty za bezchybnou jízdu na dopravním hřišti a výborné znalosti pravidel silničního provozu v soutěži EMPÍK CYKLISTA, kterou pořádá Městská policie Brno. Blahopřejeme!

Mgr. A.Široká, ZŠ Kamínky

Fotogalerie Celý příspěvek

Třída 1.C ZŠ Kamínky 5 na výletě v ZOO Zlín s rodiči

V červnu se třída 1.C s rodiči a sourozenci vydala na výlet do ZOO Zlín Lešná. Přes nepříznivou předpověď počasí se na nás usmívalo sluníčko a my si tak mohli v poklidu projít celou zoologickou zahradu a prohlédnout si všechna zvířátka. Velké poděkování patří všem rodičům a už se všichni moc těšíme na výlet další.

Mgr. Lenka Brabcová

Fotogalerie  Celý příspěvek

Nocování 1. tříd

Děti 1. tříd na závěr školního roku si vyzkoušely jaké je přespání ve škole. Sešly se odpoledne a plnily zajímavé úkoly na hřišti. Za odměnu Celý příspěvek

Logopedický kroužek ve školním roce 2014/2015

Od příštího školního roku škola nabídne LOGO kroužek pod vedením kvalifikované logopedky a logopedické asistentky. Logopedická péče bude zaměřena nejen na nápravu vad řeči, u dětí budeme rozvíjet slovní zásobu, sluchové a zrakové vnímání, motoriku a další – to vše hravou formou. S dětmi budeme pracovat individuálně, nebo v malých skupinkách.

Mluvení je hra, tak si pojďte hrát s námi!

Přihlášky budeme sbírat v září, počet dětí je omezený. Více informací poskytnou Mgr. Lucie Ziembová a paní vychovatelka Ivana Sedláčková.

Vyhledávání

Do konce prázdnin zbývá: