Přírodovědný klokan 2017

2.11.2017 19:01 • autor:

Jedním z hlavních záměrů naší školy je připravit žáky 8. a 9. tříd na přijímací zkoušky a pomoci při rozhodování o výběru střední školy.

Zařazujeme žáky každoročně do různých soutěží, testování a tím si žáci ověřují stav vědomostí, svoje silnější a slabší stránky, jak jsou schopni pracovat v časovém limitu, ve stresu.

Konkrétní výstupy slouží zejména samotným žákům v jejich sebehodnocení a ve srovnání úrovně znalostí se svými vrstevníky. Díky informacím o znalostech a dovednostech žáků mohou učitelé lépe plánovat, individualizovat výuku a stanovovat další cíle.

V letošním školním roce jsme přihlásili žáky do soutěže Přírodovědný klokan kategorie Kadet, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Žáci ve středu 11.10. 2017 řešili 24 úloh z matematiky, přírodopisu, fyziky a zeměpisu v časovém limitu 40 minut. Úlohy byly rozděleny dle náročnosti do tří skupin.

U většiny žáků bylo zřejmé soustředění na zadané úkoly a získání dobrých výsledků. Celá soutěž byla bodově vyhodnocena v rámci naší školy, čímž žáci získali zpětnou vazbu o své úspěšnosti.

Soutěž Přírodovědný klokan je zařazena do programu Excelence na PřF UP v Olomouci a tři nejlepší řešitelé ZŠ Kamínky byli rovněž nominováni, jsou to:

Lubomír Žaloudek z 8. A

Kristýna Muresová z 9. třídy

Karel Krejnický z 9. třídy

Věříme, že i tato forma výuky dětem pomáhá se zdokonalovat a novým informacím pak mohou při samotném učení věnovat více pozornosti.

Přejeme jim hodně úspěchů při řešení dalších soutěží.

Mgr. Jaroslava Frišhansová, Mgr. Josef Pohanka